3 پروژه عمرانی و اقتصادی در خرم‌آباد افتتاح شد

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه

در نخستین روز از دهه فجر 3 پروژه عمرانی و اقتصادی در خرم‌آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، عصر امروز طی مراسم‌های مختلفی با حضور استاندار لرستان، معاون اقتصادی استاندار، برخی از مدیران استانی پروژه تطویل باند فرودگاه خرم‌آباد، کارخانه تولید دارو و دم‌نوش‌های گیاهی و همچنین تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره 2 خرم‌آباد به بهره‌برداری رسید.
استاندار لرستان در خصوص افتتاح این پروژه‌ها و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از عناصر اصلی توسعه استان بحث فرودگاه است که بایستی توسعه داده شود.
سید موسی خادمی با بیان اینکه فرودگاه خرم‌آباد ازلحاظ فنی و عملکرد وضعیت مطلوبی دارد، افزود: با تطویل باند فرودگاه، هواپیماهای پهن‌پیکر نیز به‌راحتی می‌توانند در این فرودگاه نشست‌وبرخاست کنند.

استاندار لرستان اظهار داشت: طرح تولید گیاهان دارویی از استعداد‌های اصلی استان است.
خادمی با اشاره به اینکه طرح تولید گیاهان داروی از استعدادهای اصلی استان است، زیرا لرستان از طبیعت خوبی برخوردار است و می‌تواند این طرح در آینده به یک هدف گیاهان دارویی تبدیل شود.
وی در ادامه افزود: امروز خوشحال هستیم که تعدادی از جوانان به‌ویژه بانوان و فعالان این استان بدون پشتوانه مالی توانسته‌اند، مجموعه‌ای از تولید گیاهان دارویی را راه‌اندازی کنند.
استاندار لرستان یادآور شد: امروز اقتصادهای دانش‌بنیان در جهان مطرح هستند ازاین‌رو ما باید به سمت اقتصاد با وزن کم و ارزش بالا حرکت کنیم.
خادمی تصریح کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره 2 خرم‌آباد نیز یک هزار و 200 مترمکعب ظرفیت تصفیه فاضلاب در روز را دارد.
وی در ادامه افزود: در فاز اول ۴۰۰ مترمکعب راه‌اندازی شد که هم دفع فاضلاب شهرک صنعتی و هم تولید آب در این شهرک خواهد داشت.
استاندار لرستان هدف از ایجاد این پروژه را جلوگیری از نفوذ فاضلاب به حوضه آب‌های زیرسطحی عنوان کرد.   96/11/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.