کتابخانه مرکزی خرم‌آباد بعد از ۱۷ سال به بهره‌برداری نرسیده است

کتابخانه مرکزی خرم‌آباد بعد از ۱۷ سال به بهره‌برداری نرسیده است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر لزوم احیای انجمن خیرین، وقف و نذر کتاب، استفاده از ابزار و تکنولوژی جدید در گسترش فرهنگ مطالعه و را‌ه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ مطالعه و کتابخوانی فرشته طهماسبی، مدیرکل امور کتابخانه‌های لرستان به‌همراه جمعی‎از کارکنان این اداره‌کل طی هفته جاری با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد دیدار کرد.

آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نمانیده ولی‎فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد در این دیدار که در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان انجام گرفت، از کتابخانه‌ها به‌عنوان میراث فرهنگی و گنجینه بزرگ تمدن اسلامی نام برد و اظهارکرد: کتابخانه و موزه به‌عنوان دو نماد اصلی یک جامعه بشری تاثیر عمده‌ای در شناخت فرهنگ و تمدن یک ملت دارند.

وی به پایین بودن سرانه کتابخوانی و کمبود فضای مطالعه در استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه وضعیت استان در این شاخصه‌ها مطلوب نیست و باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان از طولانی شدن روند ساخت کتابخانه مرکزی خرم‌آباد انتقاد و اظهارکرد: بعد از گذشت ۱۷ سال این پروژه هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است و این روند طولانی برای ساخت یک پروژه فرهنگی بسیار دردناک است و مسئولان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وی لزوم به‌کارگیری نیروهایی متخصص و متعهد در کتابخانه‌ها را نیز یادآور شد و تصریح کرد: کتابدار باید کتاب را بشناسد و از منابع کتابخانه‌ای شناخت و اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند مراجعین به کتابخانه‌ها را در استفاده از کتاب مورد نظر به‌خوبی راهنمایی کند.  97/5/15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.