عسل لرستان باید به عنوان یک برند ملی به کشور معرفی شود

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه
استاندار لرستان اظهار داشت: مسوولین باید به‌طور جد پیگیر پرداخت خسارت‌های بیمه به کشاورزان، باغداران و دامداران باشند، خسارت‌ها باید بر اساس درآمدها تعیین تکلیف شوند.
به گزارش پایگاه خبری یافته، “هوشنگ بازوند” در جلسه کارگروه اقتصادی و تولیدی استان که با دو دستور کار؛ بیمه محصولات کشاورزی و تولید عسل در استان تشکیل گردید، اظهار داشت: در حوزه بیمه محصولات کشاورزی یک برش استانی از برنامه ششم توسعه کشور تهیه شود.
وی تأکید کرد: برای بیمه محصولات کشاورزی نیاز به پیوست فرهنگی است و ترغیب مردم و اعتمادسازی به تعهدات صندوق بیمه، مستلزم کار فرهنگی است.
 وی با تاکید بر این که عسل لرستان باید به‌عنوان یک برند ملی به کشور معرفی شود، افزود: در راستای برند سازی و معرفی عسل لرستان به کشور می‌توان در کنار محورهای مواصلاتی استان دکه‌های عرضه و فروش عسل ایجاد نمود.
 بازوند تشریح کرد: ‌کمیته‌ای متشکل از اداره کل استاندارد، تعاون، اداره امور اقتصادی استانداری با محوریت جهاد کشاورزی تشکیل و موانع تولید عسل در استان را معرفی نمایند.
 وی افزود: با اختصاص درصد قابل‌توجهی یارانه به تسهیلات تولیدکنندگان عسل در سال جاری می‌توان با اعطای تسهیلات کم‌بهره از تولیدکنندگان عسل حمایت کرد.
استاندار لرستان تأکید کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی ملزم به تهیه خوشه عسل در راستای توسعه این ظرفیت استانی تا یک ماه آینده شده و باید در این خوشه چگونگی تولید، برند سازی، عرضه و صادرات این محصول لحاظ گردد  96/4/1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.