ضرورت تأسیس «شهرداری بافت‌های تاریخی» در لرستان

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه

ضرورت تأسیس «شهرداری بافت‌های تاریخی» در لرستان

دکتر  سید موسی خادمی در جلسه بررسی اشتغال‌زایی در مناطق حاشیه‌نشین با تأکید بر شناخت و ضرورت توجه به شناسایی مشاغل نو، بومی و محلی اظهار داشت: در این راستا قرار شد با همکاری سپاه پاسداران و دستگاه‌های اجرایی برای اشتغال آفرینی در حوزه مشاغل خرد و خانگی اقداماتی انجام شود.

وی در ادامه افزود: برخی از کارها شناخته‌شده و نیاز به ابتکار ندارد اما مشاغلی که نیازمند به خلاقیت است را حمایت می‌کنیم.

استاندار لرستان بابیان اینکه از رشته‌ شغل‌هایی که می‌توان در صنایع‌دستی موردتوجه قرار گیرد بسته‌بندی مناسب این محصولات است، تصریح کرد: ایجاد بازارچه‌های دائمی برای فروش سوغات و صنایع‌دستی لرستان و ارائه زمین مناسب از طرف شهرداری‌ها در دستور کار است.

خادمی با اشاره به اینکه ارزان‌ترین رشته‌هایی که می‌تواند درآمدزایی خوبی داشته باشند، بوم‌گردی است، بیان داشت: اجرای طرح بوم‌گردی در روستاها زمینه درآمدزایی بیشتر روستاییان را فراهم می‌کند، بنابراین از اعتبارات روستایی برای شناسایی مناطق مهم و اجرای بوم‌گردی می‌توان استفاده کرد.

وی بر تهیه طرح جامع گردشگری تأکید کرد و افزود: مناطق گردشگری و مهم استان با مدت‌زمان معین را می‌توان به بخش خصوصی واگذار کرد.

استاندار لرستان وجود شهرداری برای مناطقی که دارای بافت تاریخی هستند را ضروری دانست.   97/1/17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.