درخواست خرم‌آبادی‌ها از وزارت کشور برای احقاق حق‌شان

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
جمعی از جمعی از معتمدان و دلسوزان شهر خرم‌آباد با اختصاص نامه‌ای خطاب به وزیر کشور خواستار اختصاص کرسی نمایندگی به حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی شدند.
در این نامه آمده است:
جناب آقای عبدالرضا رحمانی‌فضلی
مقام عالی وزارت کشور
موضوع‌: کرسی نمایندگی حوزه انتخابیه خرّم‌آباد و چگنی
با سلام و احترام؛
مستندات تاریخی و فرهنگی از دیرباز تا کنون مؤید هویت مستقل و پایبندی این دیار و این مردم به موازین اسلامی و انسانی بوده و می‌باشد، با این همه به هزار دلیل که یکی از آن‌ها حُجب و حیاء ذاتی مردمان لُرتبار است، طی سالیان متمادی شاهد کم لطفی‌ها و نامهربانی‌ها بوده‌اند و سکوت را بر بلوا ترجیح داده‌اند. لذا این‌جانبان امضاء‌کنندگان متن ذیل از سر دلسوزی و مصلحت بر خود واجب دانستیم تا برای آگاهی هرچه بیشتر حضرت‌عالی از وضعیت واقعی موجود و رسیدن به نقطه مطلوب، بی‌تردید، حق مردمی است که در تمام صفحات تاریخ برگی هم برای گلایه از دولتمردان سیاه نکرده‌اند. لذا، به استحضار می‌رساند عدم تسریع در تأمین زیرساخت‌های توسعه، ارائه آمار غیرواقعی اشتغال‌زایی، عدم توجه به منابع انسانی و فرهیختگان استان، ادامه روند نابودی جنگل‌ها محیط زیست و ثروت‌های طبیعی لرستان و حراج نمودن ثروت‌ها و ظرفیت‌های شهر از جمله‌: تغییر کاربری بیمارستان عشایر که مأمنی است برای بیماران و سالمندان مرکز استان، تلاش برای به حراج گذاشتن ساختمان سربازخانه قدیمی و باغ گلستان، تلاش برای به حراج گذاشتن بافت قدیمی مرکز شهر در محله باغ فیض و عدم رسیدگی و نگهداری جاذبه بی‌نظیر گردشگری بام خرم‌آباد تنها بخشی از فرآیند تباه‌سازی و به حراج گذاشتن ثروت‌های مرکز استان لرستان به شمار می‌آیند.
جناب آقای وزیر؛
شنیده‌ها حاکی از آن است در اقدامی ناثواب عده‌ای به دلیل عدم اشراف لازم و صحیح از شرایط واقعی موجود در مرکز استان در پی ممانعت از اختصاص سهمیه کرسی نمایندگی به مرکز استان می‌باشند، لذا چنان که مستحضرید بر اساس قانون و بر اساس موازین مصوب مانند عوامل جمعیتی، امنیتی و جغرافیایی سهمیه کرسی نمایندگی استان به حوزه انتخابیه خرّم‌آباد و چگنی با ۵۴۸ هزار نفر جمعیت و وسعتی بیش از ۷۵۰ هزار هکتار تعلق می‌گیرد. لذا، این‌جانبان جمعی از دلسوزان شهر خرم‌آباد قاطعانه از آن مقام عالی استدعا داریم بر اساس عوامل جمعیتی، امنیتی و جغرافیایی، با توجه به ضرورت اجتناب‌ناپذیر آن، سهمیه کرسی نمایندگی را به حوزه انتخابیه خرّم‌آباد و چگنی اختصاص داده و آن را در الویت اول قرار دهید.
رونوشت:
1- نماینده محترم ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد جهت استحضار
2- ریاست محترم کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس جهت استحضار
3- نمایندگان محترم استان لرستان در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار
4- استاندار محترم لرستان جهت استحضار                                              96/5/12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.