تخلفات و علت توقف پروژه زیرگذر بلوار بهارستان خرم‌آباد بررسی شود

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

تخلفات و علت توقف پروژه زیرگذر بلوار بهارستان خرم‌آباد بررسی شود

رئیس‌کل دادگستری لرستان طی دستوری سازمان بازرسی را مأمور بررسی علت توقف اجرای پروژه زیرگذر بلوار بهارستان خرم‌آباد و تخلفات صورت گرفته کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری صبح امروز طی نامه ای سازمان  بازرسی را مأمور کرد تا فورا علت توقف اجرای پروژه زیرگذر بلوار بهارستان خرم آباد را بررسی و تخلفات صورت گرفته را که موجب ایجاد معضلات ترافیکی در این مسیر شده است را گزارش تا با قاطعیت با متخلفان برخورد و موانع موجود برطرف شود.

وی با بیان اینکه عدم تأمین منابع مالی و یا تأخیر در پرداخت نباید موجب تعلیق اجرای مفاد پیمان باشد و پیمانکار مکلف است در اسرع وقت نسبت به تکمیل پروژه اقدام کند، زیرا حقوق عمومی مردم با ایجاد گره های ترافیکی چندین ماهه ضایع شده و علاوه بر زیان بر بیت المال سبب اتلاف انرژی و ایجاد مزاحمت های فراوان و نارضایتی عمومی شده است.

رئیس کل دادگستری استان لرستان ضمن تاکید بر رفع هرچه سریع تر موانع توقف پروژه زیرگذر بهارستان که در واقع شریان اصلی شهر بوده و مسیر پرترددی است، اظهار داشت: از شهرداری انتظار می رود بررسی این مهم را در دستور کار فوری خود قرار دهد تا در صورت هر گونه تخلف از طرف پیمانکار نسبت به خلع ید از پیمانکار و اخذ هزینه ها و همچنین واگذاری پروژه به پیمانکاران خوش سابقه و توانمند نسبت به تکمیل پروژه اقدامات لازم را انجام دهند.

بدری ادامه داد: در این خصوص دادستان مرکز استان نیز بایستی با پیگیری امور در جهت تسریع در انجام تحقیقات و الزام مقامات مسئول برای انجام تعهدات مدیران دولتی و غیر دولتی با هرگونه کوتاهی و قصور برخورد جدی کند.

وی ادامه داد: پروژه هایی که اجرای آنها با زندگی روزمره سروکار دارد باید با فوریت و بدون اتلاف وقت به اتمام برسد، تعلیق و تعطیلی این طرح ها موجب تضیع حقوق عمومی و نارضایتی شهروندان می شود، نهادهای نظارتی مکلف هستند این قبیل تخلفات را به مراجع ذی ربط گزارش و سوابق تخلفات شرکت های پیمانکاری که در اجرای پروژه های زیر بنایی تعلل می ورزند ثبت، تا صلاحیت این شرکت ها مورد بازنگری قرار گیرد.  96/2/4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.