بیمارستان (پانصد تختخوابی )جایگزین بیمارستان شهدا

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
  • بیمارستان پانصد تختخوابی خرم آباد  :

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بهره برداری پروژه جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد ظرف دو سال آینده خبر داد.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پروژه جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد ظرف دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه با این روند پیشرفت و تخصیص اعتبار اجرای این پروژه ۱۵ تا ۲۰ سال طول خواهد کشید، گفت: در این راستا با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان با قرارگاه خاتم الانبیا این بیمارستان ظرف دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر این پروژه بیمارستانی دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۱۵درصد است، گفت: امیدواریم این پروژه با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا در مدت زمان یاد شده به بهره برداری برسد.

بنا بر این گزارش، پروژه جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد سال ۹۰ آغاز شده و به دلیل کمبود اعتبارات پیشرفت فیزیکی مطلوبی تاکنون نداشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار عباد الله عبدالهی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توافقی با وزیر بهداشت در راستای ایجاد 18 هزار تخت بیمارستانی در کشور انجام‌شده است.

وی افزود: بیمارستان 500 تخت خوابی شهدای عشایر خرم‌آباد نیز با همکاری وزارت بهداشت، استانداری لرستان و قرارگاه خاتم‌الانبیاء ساخته می‌شود و با مشارکت انجام‌شده منابع مالی موردنیاز تأمین می‌شود.

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء عنوان کرد: با توجه به توافقی که انجام‌شده است، قسمتی از منابع مالی به‌صورت املاک و قسمتی نیز به‌صورت نقدی پرداخت می‌شود که این کار شروع‌شده است.

  • آخرین وضعیت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی خرم‌آباد  :
در بازدید مشاور اقتصادی وزیر بهداشت، آخرین وضعیت پروژه در حال ساخت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی خرم‌آباد بررسی شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، عصر روز دوشنبه 20 دی ماه، در بازدید ” سید ابراهیم رئیسیون” مشاور اقتصادی وزیر بهداشت و “کوروش ساکی” رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از بیمارستان پروژه در حال ساخت بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی (جایگزین شهدای عشایر خرم‌آباد)، موانع و مشکلات این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.
در این بازدید مهندس لارتی مدیر ابنیه قرارگاه خاتم‌الانبیا اظهار داشت: طبق زمان‌بندی‌های معین و توافق‌نامه‌ای که داریم تاکنون نسبت به پیشرفت فیزیکی پروژه بیمارستان جایگزین شهدای عشایر پیش رفته‌ایم.
شایان ذکر است که این بیمارستان واقع در مجتمع دانشگاهی پردیس کمالوند، در 6 طبقه و با زیربنای 60 هزار مترمربع در حال ساخت می‌باشد.

طبق تفاهم به عمل آمده در بهمن 94، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ظرف مدت ۳۶ ماه (۳ سال) بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی خرم‌آباد را با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان می‌سازد؛ ۷۰ درصد اعتبار احداث این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی لرستان و ۳۰ درصد آن توسط وزارت بهداشت تأمین می‌شود.20/10/95

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.