آزاد راه خرم آباد_اراک

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
  • آزاد راه خرم آباد- اراک  :

    در دنیای امروز پارامترهای مختلفی می تواند میزان توسعه یافتگی هر کشور را مشخص نماید که از اهم آن گسترش و ساخت زیربناهای حمل و نقل و به طورویژه احداث محورهای آزادراهی می باشد. در این راستا احداث و تکمیل شبکه آزادراهی در کشور پس از تصویب قانون مشارکت در آبــــــان ماه 1366 آغاز شده و تا زمان حال حدود 1660 کیلومتر مسیر آزادراهی از طریق این قانون احـداث و در حال بهره برداری میباشد.

آزاد راه اراک – خرم آباد به طول 135 کیلومتر به عنوان حلقه اتصالی کریدور ترانزیتی شمال بـــه جنوب، آزاد راه پل زال – خرم آباد را به آزاد راه قم – تهران و ساوه – سلفچگان متصل نمــوده و از نقش حائز اهمیتی برخوردار میباشد با تکمیل احداث این محور، مسیر کنونی تا بیش از 45 کیلومتـر کاهش یافته و در کاهش زمان مسافرت، خسارات جاده ای، استهـلاک خودروهـای عبـوری و ارتقــاء وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه بسیار تأثیر گذار خواهد بود.بدین منظور قرارداد مشارکـــــت احداث ، فی ما بین وزارت راه و شهرسازی وقرارگاه خاتم الانبیا(ص) با نسبت 60 % سهــم وزارت و 40 % سهم قرارگاه  منعقد گردید

  • طرح آزادراه اراک – خرم آباد به طول ۱۳۵ کیلومتر بوده که ۶۷ کیلومتر آن در حوزه استحافظی خرم آباد قرار دارد.

۶۷ کیلومتری که در حوزه لرستان قرار دارد به سه قطعه تقسیم شده است. قطعه دوم این پروژه حدود ۳۲ کیلومتر است که از ۶۸ کیلومتری آزادراه شروع شده و تا ۱۰۰ کیلومتری آن ادامه دارد.

قطعه سوم آزادراه حدود ۲۰ کیلومتر بوده که از ۱۰۰ کیلومتری آزادراه شروع شده و تا ۱۲۰ کیلومتری آن ادامه دارد. قطعه چهارم حوزه استحفاظی لرستان نیز دارای ۱۵ کیلومتر طول است که از ۱۲۰ کیلومتری آزادراه آغاز شده و تا پایان آن ادامه دارد.

کارفرمای این پروژه وزارت راه و شهرسازی و دستگاه اجرایی آن معاونت ساخت و توسعه آزادراهها بوده و این پروژه با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) عملیاتی شده است.مدت اولیه قرارداد این پروژه ۳۶ ماه است.

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه آزادراه خرم‌آباد- اراک

 فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: پروژه آزادراه خرم‌آباد- اراک ۶۰ درصد پیشرفت دارد و امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر آن را بهره‌برداری کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عبادالله عبداللهی عصر پنجشنبه در بازدید از پروژه آزاد راه خرم آباد- اراک و در جمع پرسنل فعال در این پروژه با اشاره به اینکه پروژه آزادراه خرم آباد- اراک با کیفیت بسیار عالی و با پیشرفت بسیار خوب در حال اجرا است، اظهار داشت: اجرای این پروژه کار سختی بود.

وی با بیان اینکه بزرگترین تونل کشور از نظر طول در این پروژه احداث می شود، تصریح کرد: خوشبختانه کار خوبی در این پروژه انجام شده است و کار ارزشمندی صورت گرفته که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با تاکید بر اینکه مسیر احداث آزادراه از نظر صعب العبور بودن، سختی کار زیادی دارد، افزود: این پروژه ۶۰ درصد پیشرفت دارد و با توجه به وضعیتی که در بازدید ملاحظه کردم، امیدواریم بتوانیم هرچه سریع تر پروژه را بهره برداری کنیم.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه در مسیر خرم آباد به بروجرد این پروژه بالغ بر ۳۰ کیلومتر کاهش مسیر صورت می گیرد که این امر در بحث حفظ محیط زیست، کاهش مصرف سوخت و رونق اقتصاد بسیار مهم است، خطاب به پرسنل این پروژه گفت: بابت انجام این پروژه از شما تشکر می کنم و دست شما را می بوسم.  96/4/22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.