یداله صدری  

آیت‌الله  سید یداله صدری

ید اله صدری فرزند مرحوم آیت‌الله آقا سید غلامرضا ابن آقا سید صدرالدین از سلسله جلیله سادات منتسب به حضرت امام موسی بن جعفر (ع) می باشد .

بیت مکرم ایشان از بیوت مقدس شهر خرم‌آباد و از دیرباز بعنوان درگاه و مأوایی برای درماندگان به شمار می آمده است و اعضای این خانواده همواره در رفع و رجوع امور دنیوی و دینی همشهریان خود بر می آمده‌اند . حضرت آیت‌اله حاج سید یداله صدری در 20 بهمن سال 1301 هـ.ش مطابق با 16رجب در محله پشت بازار خرم‌آباد شش ماه بعد از رحلت والد گرامیشان در بیت علم و فضیلت دیده به جهان گشود.

به خاطر هجرت آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) به قم ، آیت‌الله صدری و جمعی دیگر از طلاب نیز به دنبال معظمٌ له به قم عزیمت می نمایند . ایشان حدود 8 سال در قم رحل اقامت می‌افکنند و در طی این سال‌ها در محضر اساتید ارزشمندی نظیر آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) ، امام خمینی (ره) ، آیت‌الله سید محمد باقر سلطانی (ره) ، علامه طباطبایی (ره) ، حاج آقا رضا صدر (ره) ، امام موسی صدر و شهید آیت‌الله صدوقی دروس شرح لمعه ، رسائل ، مکاسب ، کفایه ، خارج و تفسیر را تلمذ می‌نماید.

پس از مدتی اداره حوزه علمیه خرم‌آباد بر عهده آیت‌الله صدری گذاشته می شود و ایشان تا آخر حیاتشان این مسئولیت را عهده دار بودند. . آیت‌الله حاج سید یداله صدری سرانجام پس از 86 سال زندگی پربرکت  اول مردادماه 1387 جهان فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.