کاظم صفرزاده 

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

کاظم صفرزادهکاظم صفرزاده" جلوه دیگری از فداکاری را در صحیفه معلمی رقم زد- اخبار اجتماعی  تسنیم | Tasnim

کاظم صفرزاده معلم فداکار لرستانی بود که شب دوشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۳ و در باران شدید خرم‌آباد و لرستان و هنگامی که مشکلی برای یکی از دانش‌آموزان مرکز شبانه‌روزی عشایری امام جعفر صادق (ع) منطقهٔ ویسیان به وجود می‌آید سعی در رساندن وی به بیمارستان مرکز استان می‌کند که در میانهٔ راه در منطقهٔ شوراب، خودروی آن‌ها گرفتار سیلاب می‌شود و هر ۴ سرنشین پس از تن سپردن به امواج خروشان در شبی سرد و تاریک، بر اثر خفگی کشته می‌شوند.

اسامی کشته‌شدگان حادثه سیل شوراب خرم‌آباد در ۲۸ مهرماه ۱۳۹۳:

  1. کاظم صفرزاده متولد ۱۳۴۸ (معلم فداکار)
  2. امین رحیمی فرزند رضاعلی متولد ۱۳۷۸ (جسدش صبح روز ۲۹ مهر پیدا شد)
  3. وحید سپهوند فرزند مرادعلی متولد ۱۳۷۸ (جسدش صبح روز ۳۰ مهر پیدا شد)
  4. امین قوچی فرزند علی متولد ۱۳۷۷ (جسدش صبح روز ۳۰ مهر پیدا شد

جسد وی بعد از دو هفته و در ۱۲ آبانماه پیدا شد و طی مراسم باشکوهی به خاک سپرده شد.

تجلیل از این معلم فداکار :

علی اصغر فانی وزیر آموزش پرورش وقت با اشاره به فداکاری کاظم صفر زاده گفت: این معلم و همکار گرامی برای نجات جان دانش آموزان خود تلاش نمود و در این مسیر فداکارانه جان خود را ازدست داد.

خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت معلم فداکار لرستانی پیامی صادر کرد و گفت:‌ این معلم فداکار جلوه دیگری از فداکاری و از خود گذشتگی را در صحیفه معلمی خویش رقم زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت “کاظم صفرزاده” معلم فداکار لرستانی پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: عصر روز سه شنبه سیزدهم آبان ماه سال 93، هم زمان با مراسم پرشکوه عاشورای حسینی، پیکر مرحوم کاظم صفرزاده معلم فداکار لرستانی که در اقدامی ایثارگرانه جان عزیزخویش را در راه یاری رساندن به دانش آموز بیمارش در طبق اخلاص نهاده بود، به خاک سپرده شد تا جلوه دیگری از فداکاری و از خود گذشتگی  را در صحیفه معلمی خویش رقم زند.

جان فشانی مرحوم کاظم صفر زاده به تاسی از ایثارگری‌های اصحاب و یاران با وفای امام شهیدان حضرت سید الشهداء «ع» بزرگ آموزگار ایثار و فداکاری، افتخار تشییع را درعصر عاشورا نصیب وی کرد.

کاظم صفرزاده تلاش کرد تا آخرین لحظه، وظیفه معلمی خود را به درستی انجام دهد تا مشق عشق، ایثار وفداکاری در کلاس کمال انسانی در این زمانه بدون الگو نماند.

اینجانب ضمن ابراز همدردی با جامعه فرهیخته فرهنگی کشور که هماره قافله سالار عمل به ارزشهای والای اخلاقی وصفات حمیده انسانی هستند، فقدان این معلم فداکار را که در روز عاشورای حسینی در دامان خاک آرام گرفت، به ملت شریف ایران، جامعه فرهنگی کشور به ویژه فرهنگیان خطه ایثارگر لرستان وخانواده معزز ایشان تسلیت می‌گویم ، رجای واثق دارم که  عشق و ایثار چنین معلمانی در تاریخ ملت سرافراز ایران، جاودانه خواهد ماند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.