منوچهر رحمتی

منوچهر رحمتی

در ۱۰ شهریور ۱۳۵۲ در شهر خرم‌آباد به دنیا آمد. وی موسیقی را با ساز ترمپت – پیانو- سنتور در سال ۱۳۶۲ نزد زنده یاد استاد عیسی سپه ونی فرا گرفت و اجراهای زیادی را به همراه گروه سرود و موزیک امور تربیتی شهرستان خرم اباد در طول سالهای دفاع مقدس و جبهه‌ها انجام داده و چندین بار به عنوان گروه برتر در جشنوارههای دانش اموزی رامسر حضور داشته.

سپس در ابتدای ده هفتاد به همراه هنرمندان حرفه‌ای موسیقی لرستان نقش پر رنگی را داشته است و از ۱۳۷۷ به عنوان عضو شورای شعر و موسیقی صدا و سیما مرکز لرستان و در سال ۱۳۸۳ به عنوان مدیر واحد موسیقی حوزه هنری لرستان و در سال ۱۳۸۷ به عنوان کارشناس موسیقی صداو سیما مرکز لرستان و در سال ۱۳۸۸ به عنوان مشاور موسیقی مدیرکل صداو سیما لرستان منصوب شده. مدرک دانشگاهی او مهندسی کشاورزی و فوق دیپلم موسیقی از وزارت ارشاد اسلامی می‌باشد.

رحمتی اعتقاد راسخ دارد موسیقی لرستان به واسطهٔ استفاده از دستگاه ماهور قابلیت جهانی شدن را دارد و می‌توان با حفظ اصالت موسیقی و ساز بندی مناسب ظرفیت موسیقی لرستان را خیلی بهتر به منصه ظهور رساند و موسیقی لرستان را مدرن و امروزی کرد البته با مفاهیم شعری جدید (‘البوم حرف تازه’) نمونه‌ای از این سبک می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.