محمدمهدی بهاروند

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
نویسنده و منتقد خرم‌آبادی درگذشت

 محمدمهدی بهاروند نویسنده و منتقد سینما دار فانی را وداع گفت. این نویسنده و منتقد سینما صبح روز پنجشنبه ۲۶ خردادهمزمان با روز تولد و در بیست سالگی بر اثر سکته قلبی به دیار باقی شتافت.

از مرحوم محمدمهدی بهاروند آثار و مکتوبات ارزشمندی در حوزه نقد فیلم و سریال کشور به‌جامانده است.

در روزهایی که این‌قدر عزا بر سرمان ریخته که فرصت زاری نداریم، شنیدن خبر هولناک مرگ دوست و همکار، غمی مضاعف و غیرقابل تحمل به بار آورد. متاسفانه با خبر شدیم که یکی از با استعدادترین نویسندگان و منتقدان سینما و تلویزیون، و یکی از جوانانی که سابقه همکاری با او را در گیم‌نیوز داشتیم، پر کشید.

روز گذشته روز تلخی بود. همراه با درد و رنج ناشی از فقدان محمد مهدی بهاروند، که به جایگاه ابدی شتافت. امروز در تحریریه گیم‌نیوز یاد او را گرامی می‌داریم. یاد و خاطره‌اش از ذهن ما پاک نخواهد شد و همواره به یادش هستیم.

محمد مهدی از بهترین نویسندگانی بود که در فرصتی کوتاه، در بخش نقد و بررسی فیلم‌ها و سریال‌ها با او همکار بودیم. در این مدت کوتاه، او میراثی از خود بر جای گذاشت که برای ما بسیار باارزش است. همیشه قدردان زحماتش خواهیم بود و به خانواده‌ی عزیزش این ضایعه را تسلیت می‌گوییم و آرزوی صبر داریم.

او در مدت چند ماهه‌ای که در گیم‌نیوز به نگارش مشغول بود، نگاه و ایده‌های منحصر به فرد خود از سینما را به مخاطبان ما شناساند. به ما نیز فهماند که می‌توان با جهان‌بینی بزرگ‌منشانه و در وصف زندگی درباره سینما نوشت. او از جمله کسانی بود که از دل هر اثری، سینمایی یا تلویزیونی یا ویدئو گیم، یک مفهوم نزدیک به زندگی استخراج می‌کنند. این مفهوم را می‌توان به وضوح در نوشته‌هایش یافت.

محمد مهدی در پایان بررسی جذاب و متفاوت خود از فیلم Another Round وینتربرگ به یک دوبیتی از خیام اشاره کرده بود که بیشتر از هر مرثیه‌ای در این موقعیت صادق است:

ای دل چو زمانه می‌کند غمناکت

ناگه برود ز تن روان پاکت

بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند

زان پیش که سبزه بردمد از خاکت

محمد مهدی، شاید امروز جسمت در کنار ما نباشد، اما مطمئن باش که یاد و خاطره‌ات، و افکار و ایده‌های بزرگ‌منشانه‌ات، تا ابد در ذهن ما خواهد بود. تا وقتی که سینما هست، فیلم حال‌خوب‌کن و امید بخش هست. همیشه در قلب ما هستی. خدانگهدار پسر.

برخی نوشته‌های سینمایی محمد مهدی را می‌توانید بخوانید:

  • نقد و بررسی فیلم Another Round – یک جام دیگر با وینتربرگ و میکلسن
  • نقد و بررسی فیلم Kajillionaire – آش شله قلمکار بی‌مزه و کلیشه‌ای
  • نقد و بررسی فیلم News of The World – اخبار فراموش‌شدنی جهان
  • به سوی اسکار ۲۰۲۱ – نقد فیلم White Tiger – دیوانه از قفس گریخت
  • بررسی و نقد فیلم The Woman in the Window – تدی دنیلز و پنجره پشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.