حامد امیری

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

حامد امیری

حامد امیری در سال 1361در خرم اباد به دنیا آمد .وی در ۱۹ سالگی وارد عرصه ورزش شد و تا سال ۱۳۹۱ در رشته مردان آهنین فعالیت داشت. وی در اواخر آذر ۱۳۹۱ در مسیر خرم‌آباد به بروجرد در بیرانشهر دچار سانحه تصادف شد و قطع نخاع شد و از آن به بعد به ورزش پرتاب وزنه معلولان روی آورد.

قبل از قطع نخاع شدن در رشته مردان آهنین دارای مقام سوم سال ۱۳۹۰ رکورد حمل چمدان و اسکات تعادلی رکورد جهان را دارد

نشان نقره پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژآنیرو در پرتاب وزنه کلاس F55.و نشان طلا بازی‌های پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۰ و شکستن رکورد پارالمپیک در پرتاپ نیزه در کلاس f54 از افتخارات ایشان است

 «حامد امیری» قهرمان لرستانی پارالمپیک به عنوان سفیر اهدای خون این استان معرفی شد.

 امروز پنج شنبه(1401/7/28) همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش طی مراسمی با حضور مدیر کل انتقال خون لرستان، مدیرکل و معاونان ورزش و جوانان استان، رئیس ورزش و جوانان خرم‌آباد و جمعی از رؤسای هیئت‌های ورزشی لرستان «حامد امیری» قهرمان لرستانی پارالمپیک به عنوان سفیر اهدای خون این استان انتخاب شد.

 

بر کسی پوشیده نیست تمام دغدغه سازمان انتقال خون تهیه خون سالم و کافی است، این امر تنها با جذب اهداکنندگان داوطلبی که با انگیزه خداپسندانه و بشر دوستانه خون اهدا می‌کنند امکان پذیر می‌شود.

به روشنی ثابت شده است که هیچ مقاومت یا پندار منفی نسبت به اهدای خون در جامعه وجود ندارد، در بسیاری از موارد اگر مردم تاکنون خون اهدا نکرده‌اند چون کسی از آنها نخواسته است که خون اهدا کنند.

با وجود پیشرفت‌های چشمگیر جهان امروز در عرصه ارتباطات و تبادل اطلاعات هنوز هم اهداکنندگان بالقوه‌ای وجود دارند که از آنها برای اهدای خون دعوت نشده است.

امروزه کشورهای پیشرفته و در حال توسعه هردو با کمبود خون مواجه هستند و در تلاشند تا با ارائه راهکاری‌های مؤثر و عملی اهداکنندگان داوطلب بیشتری را جذب کنند، این تلاش توسط چهره‌های سرشناسی که خود اهداکننده خون یا مروج این کار انسان دوستانه هستند می‌تواتد ساده‌تر به نتیجه می‌رسد.

سفیر اهدای خون کسی است که کمک می‌کند افراد داوطلب بیشتری به اهدای خون سالم و بدون چشمداشت روی بیاورند و با اهمیت در دسترس بودن آن جهت نجات جان بیماران آشنا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.