احمدرضا شاهرخی

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

احمدرضا شاهرخیحجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی

احمدرضا شاهرخی، فرزند سید شمس الله از سادات شاهرخی خرم آباد، سال 1345 در یک خانواده روحانی و مذهبی، در شهر خرم آباد دیده به جهان گشود.

او تحت نظر والد مکرم خود تعالیم اسلامی را فرا گرفت و از سرچشمه جوشان بصیرت دینی و انقلابی علم و فضیلت آموخت.

با شروع نهضت انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به خیل عظیم اردتمندان آن حضرت پیوست و در جریان این نهضت به تبلیغ و روشنگری پرداخت .

شوق سربازی حضرت ولی عصر(عج) او را در سال 1359 به حوزه علمیه قم سوق داد و پس از گذراندن سطح عالی، در درس خارج فقه و اصول مراجع بزرگ حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی، وحید خراسانی و مرحوم حاج شیخ جواد تبریزی حاضر شد.

وی همچنین دروس فلسفه و کلام اسلامی را از محضر بزرگان علم و اندیشه از جمله حضرات آیات جوادی آملی، حسن زاده آملی، مصباح یزدی و انصاری شیرازی آموخت.

آیت الله شاهرخی علاوه بر مدرک سطح 4 حوزه، دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه علامه طباطبایی در سال 1374 و  دکترای کلام از دانشگاه قم در سال 1378 است.

 نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد

او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه قم است و تاکنون چندین جلد کتاب و مقاله نیز به رشته تحریر درآورده است.

وی قریب به ۲۰ ماه در جبهه های نبرد حق علیه باطل در مناطق جنوب و شمالغرب در لشکر ۵۷ حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، لشکر ولیعصر(عج) خوزستان، لشکر ۲۵ کربلا مازندران، لشکر ۲۱ حمزه ارتش جمهوری اسلامی ایران و در تیپ حضرت امیرالمومنین (ع) ایلام حضور تبلیغی و رزمی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، روز گذشته 13 آذرماه، با حکم مقام معظم رهبری، به عنوان نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.