مجتمع امداد هوایی

 

  • مجتمع امدادی هوایی خرم آباد   :

استاندار لرستان گفت:فاز نخست مجتمع امداد هوایی هلال احمر استان با 70 میلیارد ریال اعتبار ، در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

هوشنگ بازوند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجتمع به عنوان یک زیرساخت بزرگ برای پشتیبانی عملیات های امدادی در استان و غرب کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه این طرح یکی از بزرگتری طرح های عمرانی هلال احمر کشور می باشد اظهار داشت: مجتمع امداد هوایی در زمینی به مساحت 100 هزار متر مربع شامل آشیانه، پد وباند بالگرد، پنج دستگاه انبار امدادی، ساختمان آنست، پارکینک خودروهای سبک و سنگین و مدرسه امدادی است.
استاندار لرستان ادامه داد: با گذشت 540 روز از آغاز عملیات اجرایی طرح، فاز نخست آن در آینده نزدیک افتتاح می شود.
بازوند ادامه داد: همچنین طی 30 ماه گذشته پنج پایگاه امداد جاده ای هلال احمر با اعتبار 18 میلیارد و 500 میلیون ریال در استان احداث شده است.
وی بیان داشت: با راه اندازی پایگاههای شهدای امدادگر ازنا، خمه الیگودرز، گاماسیاب دلفان، گشور دلفان و سه راهی الشتر پوشش امدادی در محورهای استان گسترش یافته است.
در حال حاضر 23 پایگاه ثابت و سیار امداد و نجات جاده ای هلال احمر در لرستان فعال است.22/12/94

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در مراسم رونمایی از بالگرد امدادی ۱۷ MI جمعیت هلال احمر بیان کرد: این بالگرد که 17 میلیون دلار برای خریداری آن هزینه شده است در شرایط عادی ظرفیت جابه‌جایی 17 نفر و در شرایط اضطراری ظرفیت حمل 24 نفر را دارد.

وی افزود: از آنجا که بالگرد قبلی جمعیت هلال‌احمر استان ظرفیت جابه‌جایی سه تا چهار نفر را داشت این بالگرد در اختیار استان قرار گرفت.

استاندار اضافه کرد: لرستان جز  پنج‌ استان حادثه‌خیز کشور است، با توجه به حادثه‌خیز بودن استان این بالگرد می‌تواند نگرانی‌های مربوط به حوادث را برطرف کند.15/9/95

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.