بیمارستان مدنی خرم آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 4 دقیقه

بیمارستان مدنی خرم آباد، بیمارستان شهید مدنی، یکی از قدیمی ترین بیمارستان های شهر خرم آباد بوده که در سال های قبل از انقلاب به عنوان کلینیک سرپایی بنیاد شمس پهلوی استفاده می شد، اما با پیروزی انقلاب تا 1361 شمسی فعالیت آن متوقف و متروکه شد تا اینکه، بیمارستان اطفال خرم آباد به ریاست دکتر ابراهیم خشنود به این مرکز انتقال یافت و از آن سال، این مکان تحت عنوان بیمارستان شهید مدنی به کار خود در زمینه بهداشت و درمان ادامه داد تا نجات بخش شمار کثیری از اهالی و همچنین گردشگران باشد. این بیمارستان تا سال 1383 به کودکان و درمان بیماری های آنان اختصاص داشت، ولی چون شهر خرم آباد شدیدا به بیمارستان قلب نیازمند بود، در این سال با تلاش های دکتر مهرداد نامداری، دکتر حمید احمدی و همچنین سایر پرسنل زحمت کش بیمارستان شهدی مدنی خرم آباد بخش های تخصصی قلب و آنژیوگرافی در آن دایر شدند و صدها عمل قلب بر روی افراد مختلف صورت گرفتند که همگی رضایت بخش بوده اند. از بخش های فعال این مرکز درمانی می توان به CCU ،NICU ،POST، آنژیوگرافی، اطفال، بخش نوزادان، عفونی، قلب، اتاق عمل، تالاسمی، درمانگاه اورژانس، رادیولوژی، اکوکاردیوگرافی و آزمایشگاه طبی اشاره کرد که به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به بیماران و خانواده های آن ها هستند.مرکز فوق تخصصی جراحی قلب لرستان در این بیمارستان فعال است با توجه به اینک دستگاه آنژیوگرافی پیشرفته در این درمانگاه نصب شده لذا تمام امورات تخصصی قلب در این درمانگاه انجام می گیرد

 بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم آباد ، مرکز آموزشی و درمانی است که به داشنگاه علوم پزشکی لرستان ، وابسته می باشد . در حال حاضر ، 147 تخت خواب فعال دارد .

تعداد تخت

147

بخش های بستری بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم آباد

درمانگاه اطفال – درمانگاه پزشک عمومی – درمانگاه قلب – درمانگاه نورولوژی اطفال – درمانگاه داخلی – درمانگاه تغذیه – درمانگاه عفونی – درمانگاه کلیه – درمانگاه فوق نوزادان – درمانگاه انکولوژی – درمانگاه جراحی قلب

بخش های ستاره دار

اتاق عمل – تالاسمی – اورژانس سرپایی – آنزیوگرافی

بخش های کلینیکی بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم آباد

CCU – NICU – آنژیوگرافی – اطفال – بخش نوزادان – عفونی – قلب – ICU قلب باز – POST ICU – PICU – انکولوژی اطفال – اورژانس

بخش های پاراکلینیک بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم آباد

CCU – NICU – آنژیوگرافی – اطفال – بخش نوزادان – عفونی – قلب – ICU قلب باز – POST ICU – PICU – انکولوژی اطفال – اورژانس

بیمه های تحت پوشش بیمارستان شهید آیت الله مدنی خرم آباد

کانون سردفتران,دانا,البرز,کارآفرین,دی,ایران,رازی

 اطلاعات تماس

آدرس

شقایق-خیابان خیرآباد بیمارستان فوق تخصصی قلب و کودکان

تلفن تماس

06633406098

نقشه

آدرس بیمارستان

  •  لرستان ، خرم آباد ، میدان امام حسین ، خیابان شهید بهشتی ( خیر آباد ) ، بیمارستان شهید آیت الله مدنی
  •  06633419123, 06633408898, 06633419124, 06633406098

افتتاح جدید بیمارستان

استاندار لرستان گفت: بیمارستان مدنی خرم آباد با استفاده از امکانات ایرانی الاصل افتتاح شد و این اتفاق، افتخاری بزرگ برای فضای درمانی کشور محسوب و مانع از حضور بیماران استانی در دیگر استان ها می شود.

 فرهاد زیویار شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت الله مدنی خرم آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز با همت دانشگاه علوم پزشکی لرستان و ریاست بیمارستان آیت الله مدنی چند افتتاحیه انجام شد.

وی با اشاره به  افتتاح ۱۱ تخت سی سی یو با بیش از ۱۱ میلیارد تومان اعتبار، یک دستگاه انژیوگرافی مدرن روز و افتتاح تخت جدید اتاق عمل قلب باز در این بیمارستان توضیح داد: تمام تجهیزات این بیمارستان که به بهره برداری رسیده اند، ایرانی است و این یک افتخار برای کشور محسوب می شود.

استاندار لرستان تاکید کرد: بهره برداری از تجهیزات مدرن در بیمارستان‌های استان لرستان، باعث جلوگیری از مهاجرت بیماران به سایر استان‌ها می‌شود که این خود قابل تقدیر است.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان نیز گفت: آنژیوگرافی دوم بیمارستان آیت الله مدنی با اعتبار ۱۵میلیارد تومان، افتتاح ۱۱ تخت سی سی یو با ۱۲ میلیارد تومان اعتبار امروز به بهره‌برداری رسیده است.

بهرام دلفان با اشاره به اینکه این واحدها با زیربنای ۱۲۰ متر مربع افتتاح شده‌اند، خاطرنشان کرد: دستگاه آنژیوگرافی که امروز افتتاح شده، آخرین نسخه در ایران اسلامی است و این باعث می شود که بیماران برای درمان به خارج از استان مراجعه نکنند.

وی تصریح کرد: همچنین اتاق عمل قلب باز در بیمارستان قلب آیت الله مدنی خرم آباد افتتاح شد و در مجموع حدود ۳۵ تا ۴۰میلیاردتومان اعتبار به بهره برداری رسیده‌اند.1400/12/2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.