استانداران لرستان :

استانداران لرستان 

سابقه استانداری در لرستان:

پس از تقسیمات کشوری در ادوار مختلف، محدوده کنونی لرستان بر اساس تصویب‌نامه شماره ۳۱۴۰/۱۲ در ۲۴ دی‌ماه ۱۳۴۰ از خوزستان منتزع به نام “فرمانداری کل لرستان” تشکیل شد و هادی‌ ضیاء‌برنیا به عنوان اولین فرماندار کل لرستان انتخاب گردید. (سیدفرید قاسمی، اسناد خرم‌آباد. 1390. تهران: کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی)
پس از او 6 نفر دیگر به اسامی علی‌اصغر ادیب‌محمدی، علی‌اصغر طاهری‌تفرشی، ابوالحسن معینی، جواد تبریزی، علی سجادی و هوشنگ ناظمی تا سال 1352 فرماندار کل لرستان شدند.
بالاخره در تاریخ ۹ مهر ۱۳۵۲ بر اساس تصویب‌نامه شماره ۲۳/۲۴۰۰/م هیأت دولت، فرمانداری کل لرستان به “استانداری لرستان” با مرکزیت خرم‌آباد تبدیل شد.(سید فرید قاسمی، خرم آبادشناسی، 1378. ج1، خرم‌آباد: انتشارات افلاک)
تاریخ انتصاب استاندارهای لرستان به ترتیب با مدت زمان استانداری در لرستان:
  1. امیرحسین امیرپرویز از 15 مهر 1352 اهل تبریز = 8 ماه
  2. ابراهیم فرحبخشیان از 12 خرداد 1353 اهل تهران = 2 سال و 7 ماه و 7 روز
  3. رضا صدقیانی از 19 دی 1355 اهل سبزوار = یک سال و یک ماه و 20 روز
  4. اقبال اقبال‌راد از 11 اسفند 1356 اهل خراسان = 8 ماه و 10 روز
  5. پرویز سهرابیان از 20 مهر 1357 اهل تهران= 5 ماه
  6. حسین عالی از 29 اسفند 1357 اهل کاشان = یک سال و 5 ماه
  7. حسین محلوج‌چی از 28 تیر 1359 اهل کاشان= یک سال و 4 ماه و 20 روز
  8. حسن (امیر) عابدینی از 17 آذر 1360 اهل تهران= 2 سال و یک ماه و 10 روز
  9. احمد انتظاری‌ملکی (سرپرست) از 9 بهمن 1362 اهل ملکان اردبیل= 5 ماه و 23 ماه
  10. سیدمحمدعلی نقی‌جهرمی از 5 تیر 1363 اهل جهرم فارس= 4 سال و 2 ماه و 24 روز
  11. اصغر افشاری (سرپرست) از 29 شهریور 1367 اهل اصفهان= 3 ماه و 18 روز
  12. احمد انتظاری‌ملکی از 17 دی 1367 اهل ملکان اردبیل = 5 سال
  13. محمدجواد محمدی‌زاده از 14 دی 1372 اهل دزفول = 3 سال و 9 ماه و 13 روز
  14. سیدحسن رسولی از 27 شهریور 1376 اهل کاشمر خراسان = 2 سال و 10 ماه و 5 روز
  15. نورالله عابدی از 2 تیر 1379 اهل بهبهان خوزستان= 2 سال و 3 ماه و 25 روز
  16. قربان‌علی سعادت‌قره‌باغ از 28 مهر 1381 اهل قره‌باغ آذربایجان‌غربی = 3 سال و 10 روز
  17. محمدرضا محسنی‌ثانی از 8 آبان 1384 اهل سبزوار خراسان= یک سال و 6 ماه
  18. سیدحسین صابری‌انارکی از 2 اردی‌بهشت 1386 اهل انارک کرمان= 3 سال و 3 ماه
  19. حبیب‌الله دَه‌مرده از 2 مرداد 1389 اهل زابل سیستان و بلوچستان = 3 سال و 2 ماه و 3 روز
  20. هوشنگ بازوند از 6 مهر 1392 اهل نهاوند = 3 سال و 11 ماه و 21 روز
  21.  سید موسی خادمی از 27 شهریورماه 1396 اهل شهرستان چرام کهگیلویه و بویراحمد =؟

موسی خادمی استاندار لرستان شد

 با رای وزرا و تصویب هیئت دولت «موسی خادمی» به عنوان استاندار لرستان منصوب شد.

 در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی ۷ استاندار با رای هیات دولت تعیین شدند.

بر این اساس «موسی خادمی» به عنوان استاندار لرستان منصوب و جایگزین هوشنگ بازوند شد.

هوشنگ بازوند از مهرماه سال ۱۳۹۲ در مسئولیت استانداری لرستان مموسی خادمیشغول به کار بود. موسی خادمی نیز پیش از این استاندار کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

خادمی علاوه بر استانداری کهگیلویه و بویراحمد، معاون برنامه‌ریزی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و معاون برنامه‌ریزی استانداری بوشهر بوده و سوابق عضویت در هیئت مدیره و معاونت اقتصادی مؤسسه شرکت سرمایه‌گذاری نفت، مدیریت شیلات استان کهگیلویه و بویر احمد و عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور تهران را در کارنامه خود دارد.    96/6/22

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.