تخصیص اعتبار راه آهن خرم آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه

تخصیص اعتبار راه آهن خرم آباد

تخصیص اعتبار راه آهن خرم آباد، وحید کرم الهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبر گزاری ایرنا  خرم آباد افزود: راه اهن دورود – خرم آباد یکی از پروژه های بسیار مهم، کلیدی و راهبردی لرستان است که قرارداد ساخت آن سال ۹۲ با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد و عملیات اجرایی ان همان سال آغاز شد. مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۵۸۰ میلیارد تومان مصوبه سفر رییس جمهور برای تکمیل طرح راه آهن دورود – خرم آباد به طول ۱۲۰ کیلومتر لحاظ شده است.

وی ادامه داد: در ابتدای شروع بکار طرح منابع مالی از محل فروش صنایع فولاد مشخص و تامین شده بود و کارگاه های متعدد و فعال ایجاد شد به نحوی که در برهه ای از زمان هزار نفر در این طرح کار می کردند اما به تدریج با مشکلات مالی برخورد کرد و به تدریج به تعطیلی کامل رسید.

وی با بیان اینکه این طرح ریلی هم اکنون ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تصریح کرد: درسفر ۱۹ آذر رییس جمهور و هیات دولت به لرستان تصمیمات خوبی گرفته شد، اکنون برنامه زمان بندی سه تا چهار ساله تهیه، به وزارت راه و شهرسازی اعلام و به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است.

کرم الهی با اشاره به اینکه اقدامات فنی از سرگیری طرح در دست اجرا است افزود: به زودی با توافق بین قرارگاه و سازمان برنامه و بودجه مشکلات مالی طرح برطرف خواهد شد و در طرحی موسوم به شهید سلیمانی ۵۸۰ میلیارد تومان ان ابلاغ می شود.

وی گفت: عملیات اجرای این طرح در صورت مساعد بودن هوا تا پایان امسال و در غیراینصورت بهار ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

لرستان هم اکنون ۱۵۵ کیلومتر راه آهن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.