خانه بهرامی خرم‌آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه

 خانه بهرامی خرم‌آباد

  خانه بهرامی خرم‌آباد ،  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اظهار کرد: خانه تاریخی «بهرامی» که در محله «درب باباطاهر» خرم‌آباد واقع شده به شماره ۳۱۱۶۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.  مرمت خانه تاریخی «بهرامی» در شهرستان خرم‌آباد در دستور کار قرار گرفت.

 دکتر عطا حسن‌پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان امروز دوشنبه (1402/5/17)در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به‌منظور حفاظت از آثار تاریخی استان، مرمت خانه تاریخی «بهرامی» در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای اجرای این فاز از مرمت خانه تاریخی «بهرامی» اختصاص‌یافته است، افزود: در این مرحله از مرمت کف‌سازی، مرمت دیواره‌ها، تعویض مصالح بنا و ساخت در و پنجره چوبی انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اظهار کرد: خانه تاریخی «بهرامی» که در محله «درب باباطاهر» خرم‌آباد واقع شده به شماره ۳۱۱۶۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

حسن‌پور با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته نیز اقداماتی در راستای مرمت این بنای تاریخی، صورت‌گرفته است، ادامه داد: اقداماتی از قبیل مرمت، برچیدن قسمت‌های اضافه شده به بنا (آبریزگاه و حمام)، اندود فرسوده و همچنین نمای سیمانی، کف‌سازی طبقه همکف و اول و مرمت و تعویض مصالح فرسوده صورت گرفته و ازآنجاکه حفاظت و مرمت از این بناها مورد از اولویت‌های این اداره کل است، در سال جاری نیز این میزان اعتبار برای مرمت این خانه تاریخی، اختصاص‌یافته است.

وی اظهار کرد: شهر خرم‌آباد دارای بافت تاریخی مهم و ارزشمندی است؛ ازاین‌رو تلاش داریم مرمت خانه‌های تاریخی با سرعت و دقت بیشتری، انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.