پل احداثی سیل ۹۸ به ۹۹ نرسید!

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

پل احداثی سیل ۹۸ به ۹۹ نرسید!

پل آیت‌الله کمالوند خرم‌آباد با گذشت یک ماه از افتتاح در پی بارش‌های اخیر ریزش پیدا کرده است، پروژه‌ای که در سیل ۹۸ تخریب شد و حالا هنوز رنگِ سیل به خود ندیده دچار مشکل شده است.

جعفر طولابی در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تأیید مشکل ایجادشده برای پل آیت‌الله کمالوند اظهار داشت: خبر این موضوع را ما هم گرفتیم، کارشناسان را به محل فرستادیم تا موضوع را بررسی کنند.

فرماندار مرکز لرستان با بیان اینکه البته پل تخریب نشده، مقداری ظاهراً تَرک برداشته است، عنوان کرد: پلیس به ما اطلاع داده که قسمتی از پل تَرک برداشته، کارشناسان را به محل فرستاده‌ایم که بررسی کنند و اگر خسارت اساسی باشد باید تردد در آن قطع شود، اگر خسارت جزئی و قابل‌ترمیم باشد شهرداری باید نواقص را به‌طور حتم برطرف کند.

فرماندار مرکز لرستان، بیان داشت: باید کارشناسان بررسی کنند که علت چه بوده و آیا مصالحی که به کار گرفته‌شده مشکل داشته است؟ پیمانکار آن سهل‌انگاری کرده و یا نظارت بر آن صورت نگرفته؟ که این‌ها همه نیازمند کار کارشناسی است.

طولابی، تصریح کرد: کارشناسان باید نتیجه را به ما بدهند و حتماً اگر جایی هم قصوری از ناحیه پیمانکار، دستگاه اجرایی و یا نظارتی صورت گرفته باشد پیگیری خواهد شد.

وی، گفت: طوری که پلیس به ما اطلاع داده نگفته‌اند که پل ریزش پیداکرده، گفتند که تَرک برداشته است، کارشناسان بررسی کنند و باید ببینیم نتایج به چه صورت است.

بنابراین گزارش، در جریان وقوع سیلاب فروردین‌ماه سال ۹۸، زیرساخت‌ها، پل‌ها، آسفالت و… سطح شهر خرم‌آباد خسارت‌های فراوانی دیدند و بعد از حدود دو سال از وقوع این سیلاب، پل کمالوند به‌عنوان یکی از پل‌های تخریب‌شده در شهر خرم‌آباد افتتاح شد.

اما هنوز یک ماه از برقراری تردد بر روی این پل نگذشته که انتشار تصاویری از ریزش آن، افکار عمومی را درگیر کرده است. ریزش این پل در زمانی رخ می‌دهد که هنوز لرستان با بارندگی جدی که منجر به سیلاب شود، مواجه نشده است.

این در حالی است که پیش‌ازاین نیز گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان از برخی نواقص در روند تکمیل این پل خبر داده بود.99/9/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.