پادگان ۰۷ خرم‌آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار لرستان مراتب ثبت ملی یک اثر را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، “زهرا احمدی‌پور” در نامه‌ای به هوشنگ بازوند استاندار لرستان مراتب ثبت یک اثر فرهنگی‌تاریخی را در فهرست آثار ملی ابلاغ کرد.
در نامه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که امروز 8 اسفند به استاندار لرستان ارسال شده، آمده است:
«در اجرای بند (ج) ماده‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1364 مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب 1367 مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی‌تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی ”محوطه و مجموعه بناهای پادگان 07 خرم‌آباد“ واقع در خرم‌آباد، خیابان انقلاب، روبه‌روی پارک شهید مطهری، محدوده پادگان 07 ارتش که پس از طی تشریفات قانونی لازم به‌شماره 31568 مورخ 1395/7/10 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده، ابلاغ می‌گردد.
اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفاً با تأیید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.
خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.»
شایان ذکر است طی روز جاری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استانداران استان‌های لرستان، خراسان رضوی، قزوین، آذربایجان غربی، اصفهان و یزد، مجموعا مراتب ثبت ملی 16 اثر را ابلاغ کرد.  95/12/8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.