نامه بلوط‌های مظلوم لرستان به نمایندگان خرم‌آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 3 دقیقه

 

جناب آقای دکتر صیدمحمد خان بیرانوند و دکتر ملکشاهی نمایندگان محترم خرم‌آباد
با عرض احترام و ادب
این‌جانب (بلوط) فرزند زاگرس محل سکونت لرستان
نام بنده حقیر (بلوط) است شاید شما به یادتان داشته باشید اما کمک‌های فراوان ما به نیاکان حضرت‌عالی فراموش‌نشدنی است و اگر شما امروز نماینده شده‌اید مدیون ما هستید. مایی که با میوه خود یعنی بلوط نگذاشتیم قحطی‌های تاریخی به خاندان شما گزندی وارد کند و به همه زندگی دادیم تا وجود شما شکل بگیرد و نماینده شوید.
 برادران! بلوطِ من چه خدمت بزرگی به اجداد شما کرده‌اند.
هیچ منتی نیست:
فقط خواستم بگویم که شما نه‌تنها نماینده مردم هستید. نماینده ما هم هستید. بعید می‌دانم شما ما را فراموش کرده باشید یادت می‌آید کاندید که شدید فرمودی تمام تلاشم را برای نجات شما خواهم کرد. الآن وقت آن رسیده تا دیر نشده فردا دیر است.
آقایان نماینده اگر به شما می‌گوییم و درد و دل با شما می‌گشاییم.
به خاطر این است که میدانم شما شجاعت و عرضه‌ی نگهداری از ما را دارید، میدانم سرتان شلوغ است و فعالانه درصدد محرومیت‌زدایی شهرستان ما هستید.
اما اگر به شما نگوییم به که بگوییم!
از انجمن‌های محیط زیستی استانم لرستان خیلی ممنونم بدون هیچ چشم‌داشتی که کمک فراوان می‌کنند در حفظ و احیاء و بعضی‌اوقات ما را می‌سوزانند این انجمن‌های زیست است به داد ما می‌رسند: هوای پاکی که به این انجمن‌های زیست‌محیطی می‌دهم حلالشان باد ما از این‌ها راضی هستیم خداوند هم ازشان راضی باشد.
اما شما هم با سرعت باید بیایید و به داد ما برسید.
آقای بیرانوند سودجویان از خدا بی‌خبر همان‌هایی که پدرانشان را نان دادم از مرگ حتمی نجاتشان دادیم چون گندم نبود ما بودیم از مرگ گرسنگی سلامتی بهشان دادیم. همین از خدا بی‌خبران که پدرانشان را نان دادیم. این کمک نشناس‌ها بر ما تیشه، تبر، اره و اره برقی کشیده‌اند و دمار از روزگار مادر آورده‌اند.
چه ظلمی به اینان کرده‌ایم به‌جز خدمت!
آقایان نماینده شما را به نمکی که از ما خوردید قسم می‌دهیم کاری کنید، گفتم فردا دیر است.
در ضمن آیا تا امروز جلسه‌هایی با این مدافعان ما (انجمن‌های زیست‌محیطی گذاشته‌ای) منتظر شما هستیم جنابان ملکشاهی و  بیرانوند: میدانم اطلاع دارید حدود 2000 دو هزار سال عمر می‌کنیم.
در لرستان برادران بزرگ‌تر من یک هزار و 200 سال عمر دارند بعضی‌هایشان بعید است در حضور شما گردان ما را با اره‌برقی بزنند:
چه کرده‌ایم؟ گناهمان چیست به‌جز خدمت؟ اکسیژن تولید می‌کنیم؛ گرد و خاک و گازهای سمی را ما بیچاره‌ها می‌گیریم تا شما سالم بمانید. در ضمن ابرها را بارور می‌کنیم تا باران بیشتری بیاید آب را در سفره به‌وسیله ریشه‌هایمان ذخیره می‌کنیم آقای بیرانوند! آقای ملکشاهی! دیگر چه‌کاری از دستمال ساخته شده که انجام ندادیم خلاصه هوار ای هوار!
دیوار کوتاه‌تر از ما نیست
 دردِ دل زیاد است اما میدانم شما جزو کسانی هستید که با حوصله دردهایم را می‌خوانید و از امروز به دادمان می‌رسید لطفاً با مدافعانم (انجمن‌های زیست‌محیطی) مشورتی داشته باشید من امروز منتظر عملکرد شما هستم.
آقای بیرانوند مگر کارشناسان شما نمی‌گویند ما بلوط‌های زاگرس ریه کشور هستیم
با ریه شما این‌طوری باید رفتار کنند: آقایان نماینده باز شما را قسم می‌دهم به آن نمکی که از من خوردید از امروز کمکمان کن خیلی درد دل دارم و وقت شما کم. مردم به شما رای دادند و ما به حکم پروردگار جان دادیم و سلامتی دادیم.
                                                                                                                                  با سپاس فراوان بلوط‌های                                                                                                                                                 مظلوم لرستان


به قلم مظفر افشار/ پدر بلوط

دیدگاه‌ها  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.