مراسم گرامیداشت روز المپیک و محیط‌زیست در خرم‌آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه
مراسم گرامیداشت روز المپیک و محیط‌زیست، با شعار “با قهرمانان المپیک به‌سوی توسعه پایدار” در خرم‌آباد برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، به مناسبت روز المپیک و محیط‌زیست با شعار “با قهرمانان المپیک به‌سوی توسعه پایدار” با حضور مدیرکل محیط‌زیست لرستان، اعضای هیأت مدیره و ریاست هیأت دومیدانی استان لرستان، انجمن ورزشکاران حامی محیط‌زیست و تعداد زیادی از ورزشکاران این رشته مراسمی در سالن مرکز تخصصی استعدادیابی خرم‌آباد برگزار شد.
در این مراسم مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با ابراز خرسندی از همفکری و تعامل سازنده بین کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و سازمان حفاظت محیط‌زیست در انتخاب این روز به‌عنوان روز المپیک و محیط‌زیست، هدف از این انتخاب را استفاده از ظرفیت و پتانسیل عظیم ورزشکاران خصوصاً قهرمانان المپیک در تبیین فرهنگ زیست‌محیطی برشمرد و عنوان نمود: ورزشکاران و قهرمانان ملی و جهانی می‌توانند به‌عنوان سفیران محیط‌زیست در بالا بردن فرهنگ زیست‌محیطی در سطح جامعه کمک شایانی نمایند.
فتحی بیرانوند گفت: استفاده از الگوهای مناسب و محبوب در فرهنگ‌سازی و تغییر رویکرد مردم نسبت به محیط‌زیست همواره مدنظر سازمان حفاظت محیط‌زیست بوده و ورزشکاران و قهرمانان ملی و جهانی می‌توانند به‌عنوان الگوهای مناسب و شاخص در تغییر رویکرد جامعه نسبت به حفظ محیط‌زیست نقش اساسی ایجاد نمایند.
وی افزود: با توجه به اینکه ورزش دومیدانی از اصلی‌ترین ورزش‌های المپیکی در سطح جهان محسوب می‌شود و ارتباط بین المپیک و دومیدانی ارتباطی تاریخی است لذا تصمیم گرفته‌شده از ظرفیت هیأت دومیدانی استان در انجام برنامه‌های روز المپیک و محیط‌زیست استفاده شود.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان اظهار امیدواری نمود برگزاری این‌گونه مراسم‌ها موجبات حضور فعال‌تر ورزشکاران را در فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی و حفاظت و حراست از محیط‌زیست به‌عنوان اصلی‌ترین رکن توسعه پایدار فراهم نماید. 97/4/2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.