لزوم اتصال راه‌آهن دورود- خرم‌آباد به بنادر جنوبی کشور

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
استاندار لرستان از وجود ۴۰۰۰ میلیارد تومان پروژه راه در استان خبر داد.
دکتر موسی خادمی در جلسه با معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شرکت زیرساخت، یکی از مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی است که البته شاید مهمترین مجموعه آن نیز محسوب شود.
وی با بیان اینکه این شرکت تنها در لرستان ۴۰۰۰ میلیارد تومان پروژه دارد که به طور مجموع رقم بالایی است، گفت: خوشبختانه تمامی پروژه‌ها فعال بوده و در حال انجام هستند.
خادمی ادامه داد: با عنایتی که وزارت راه به آنها دارد امیدواریم سرعت اجرا بالا برود و مشکلاتی که وجود دارد حل شوند.
استاندار لرستان یکی از پروژه‌هایی که با حضور معاون وزیر راه مورد بازدید قرار گرفت را محور ازنا- شازند عنوان کرد و افزود: این جاده یکی از محورهای حادثه‌خیزی است که تلفات جاده‌ای زیادی داشته و جزو مطالبات مردم منطقه تعریف شده است.
وی بیان داشت: خوشبختانه در بخشی از آن فعالیت‌هایی انجام شده و حدود ۱۲ کیلومتر آماده آسفالت شدن است که با دستور خادمی، معاون وزیر راه قرار شد به روند کار سرعت داده شود.
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: همچنین قرار شد قیر این کار به سرعت تامین شود که در این خصوص اداره کل راه و شهرسازی استان باید پیگیری‌های لازم را انجام بدهد.
استاندار لرستان اظهار داشت: در ادامه بحث ارتباط این آزادراه با پل‌زال مطرح است تا مجموعه کمربندی خرم‌آباد را بتوانیم از طریق آزادراهی تامین کنیم. امیدواریم با دستوراتی که داده می‌شود بتوانیم این موضوع را حل کنیم.
وی به راه آهن نیز اشاره کرد و گفت: اگر قرار باشد از این طریق تنها دورود به خرم‌آباد وصل شود پروژه نیمه کاره می‌ماند و باید به اندیمشک و بنادر جنوبی نیز متصل شود تا نقش مهمی در اقتصاد کشور داشته باشد.
خادمی این مهم را از مطالبات مردم لرستان عنوان کرد و در ادامه بیان داشت: اگر این پروژه وصل نشود کارایی لازم را نداشته و بهره‌ور نخواهد بود.
استاندار لرستان اظهار داشت: امیدواریم تصمیم مناسبی در این رابطه گرفته شود و این پروژه را به مرحله فعال شدن برسانیم.
وی تصریح کرد: انتظار داریم که مجموعه شهرستان پلدختر نیز از این امتیاز استفاده کند چراکه درخواست مردم و مسئولان منطقه است. همچنین درخصوص ارتباط جاده خوزستان و کرمانشاه از طریق شهرستان کوهدشت نیز قرار شد در سفری مجدد دستورات لازم گرفته شود.   97/1/22

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.