رشته‌ی پرستاری اورژانس در مقطع ارشد دانشجو می‌پذیرد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
رشته‌ی پرستاری اورژانس در مقطع کارشناسی ارشد به رشته‌های مورد پذیرش دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزوده شد.  پیرو موافقت شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در پی رأی صادره از دویست و شصت و هشتمین جلسه از این شورا و ابلاغ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی لرستان از سال تحصیلی پیشرو می‌تواند در رشته‌ی پرستاری اورژانس در مقطع ارشد و به تعداد 4 نفر پذیرش دانشجو داشته باشد.
در همین راستا دکتر ابوالفضل عباس زاده معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: طی آمایش‌های صورت گرفته این رشته از رشته‌های ضروری برای ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر در حوزه‌ی درمان استان به شمار می‌رود.
 وی گفت: با اضافه شدن رشته‌ی پرستاری اورژانس تعداد رشته‌های تخصصی پرستاری در مقطع ارشد به عدد 5 رسید.
معاون آموزش دانشگاه تأکید کرد: با این حساب رشته‌های پرستاری که در مقطع ارشد پذیرش می‌کنیم شامل پرستاری داخلی_جراحی، مراقبت‌های ویژه، سالمندی، اطفال و اورژانس می‌باشد.
 دکتر عباس زاده ابراز داشت: تربیت دانشجو در این رشته‌ها علاوه بر کمک به ارائه خدمات درمانی به مردم، در تربیت دانشجویان مقطع کارشناسی نیز می‌تواند مؤثر باشد.
معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه اظهار داشت: با دریافت مجوز پذیرش دانشجو در رشته‌ی پرستاری اورژانس شمار رشته‌های مقطع ارشد دانشگاه علوم پزشکی لرستان به 14 رشته رسید.
وی افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد به این تعداد را دستاوردی مهم برای حوزه‌ی آموزش دانشگاه علوم پزشکی لرستان قلمداد کرد و گفت: طی 5 سال اخیر با پیگیری‌های مستمر توانستیم تعداد رشته‌های ارشد را از 3 به 14 رشته برسانیم.
دکتر عباس زاده در مورد برنامه‌های در دست اجرای این معاونت، ابراز داشت: رشته‌های مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، میکروب‌شناسی و مامایی در مقطع ارشد نیز در دست پیگیری است که در صورت دریافت موافقت‌های لازم از مقام وزارتی برای سال آینده به مجموعه‌ی رشته‌های ارشد افزوده خواهند شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در مقطع دکترای تخصصی(phD) برخی رشته‌ها مانند پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان وجود دارد که در حال پیگیری آن نیز هستیم.
دکتر عباس زاده همچنین در خصوص برنامه‌های توسعه‌ی استانی آموزش گفت: در سال تحصیلی آینده دانشکده‌ی علوم پزشکی الیگودرز در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، فوریت‌های پزشکی و اتاق عمل پذیرش خواهد داشت.
 وی ادامه داد: این دانشکده تا کنون فقط در رشته‌ی پرستاری پذیرش دانشجو داشت.
معاون آموزش دانشگاه با عنوان این مطلب که در سال تحصیلی جدید 3365 دانشجوی ثابت و 104 دانشجو به‌صورت مهمان را پذیرش خواهیم کرد، گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان همواره ثابت کرده‌اند که در برنامه‌های علمی و تحقیقاتی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.
دکتر عباس زاده ادامه داد: موفقیت‌های گذشته و اخیر دانشجویان ما در المپیادهای علمی کشور این ادعا را ثابت می‌کند.
وی آموزش و تحقیقات را دو حلقه‌ی ناگسستنی دانشگاه‌ها دانست و ابراز داشت: ما همواره آمادگی لازم خود را برای تعامل و همکاری با معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در جهت پیشبرد برنامه‌های پژوهشی اعلام کردیم.
بدون تردید با توجه بیشتر به این دو مقوله‌ی مهم درهای رشد و توسعه کشور بیش‌ازپیش باز خواهد شد.97/6/17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.