دانشگاه لرستان

زمان مطالعه این مطلب تنها: 3 دقیقه

  دانشگاه لرستان۲ عضو هیات‌علمی دانشگاه لرستان در جمع سرآمدان علمی قرار گرفتند

دانشگاه لرستان در راستای همکاری های بین المللی با دانشگاه های حلب سوریه، المستنصریه، بغداد ، الزهرا در بغداد و کربلا همکاری دارد و در این راستا تفاهم نامه هایی نیز منعقد شده است.

 مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه لرستان گفت: هم اکنون ۴۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیل می کنند.

غلامحسین حسینی روز چهارشنبه (1402/8/3)در گفت وگو با خبر گزاری ایرنا بیان کرد: دانشگاه لرستان در راستای همکاری های بین المللی با دانشگاه های حلب سوریه، المستنصریه، بغداد ، الزهرا در بغداد و کربلا همکاری دارد و در این راستا تفاهم نامه هایی نیز منعقد شده است.

وی با اشاره به برگزاری ۲ هفته قبل کنفرانس بین المللی دانشگاه ها در مشهد مقدس اظهار داشت: دانشگاه لرستان نیز با موفقیت های کسب شده در لیست دانشگاه های بین المللی قرار گرفته و زمینه همکاری های بین المللی این دانشگاه در حال افزایش است.

مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه لرستان ادامه داد: همچنین سفیر کشور نیجریه نیز از طرف دانشگاه لرستان جهت انعقاد تفاهم نامه هایی برای دوره های کوتاه مدت دامپزشکی و کشاورزی به این دانشگاه دعوت و مقرر شد، دانشگاه لرستان پذیرای دانشجو و کارآموز در دوره های کوتاه مدت باشد.

حسینی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید ۲۷۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه لرستان ثبت نام کرده اند، تاکید کرد: ۲۰۰ دانشجوی افغان نیز در این دانشگاه تحصیل می کردند که حدود ۱۰۰ نفر از این افراد فارغ التحصیل شده اند.

وی با بیان اینکه از کشورهای نیجریه و پاکستان نیز تعدادی دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، یادآور شد: اغلب دانشجویان خارجی این دانشگاه در رشته های حسابداری، مدیریت بازرگانی، مدیریت ملی ، مدیریت منابع انسانی، بیوشیمی، کامپیوتر گرایش نرم افزار، زبان انگلیسی، ادبیات عرب، روابط بین الملل تحصیلی می کنند.

مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه تلاش می شود بهترین رفتار مبتنی بر اخلاق اسلامی با این دانشجویان بعنوان سفیران فرهنگی دانشگاه لرستان رعایت شود، اضافه کرد: فعالیت های امور بین الملل دانشگاه فقط جذب دانشجو نیست، بلکه ارتباط و جذب دانشجو، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری نشست های مشترک بین الملل، انجام فعالیت های پژوهشی مشترک بین اساتید و سرآمد و بازدید ها برای آشنایی با زمینه های فرهنگی از برنامه های بلند مدت دانشگاه لرستان در این حوزه است.

حسینی در خصوص همکاری های بین المللی دانشگاه لرستان افزود: دکتر محسن عادلی در رشته شیمی همکاری پژوهشی با دانشگاه برلین آلمان دارد که تاکنون فعالیت های پژوهشی و تدریس موفقی در این زمینه داشته است و این در حالی است که داروی ضد زخم دیابت توسط این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان تهیه شده و هم اکنون در مرحله رسیدن به تولید صنعتی قرار گرفته است.

وی در ادامه به سفر رییس دانشگاه لرستان به دانشگاه بغداد برای افزایش همکاری های بین المللی این دانشگاه طی هفته جاری اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، حدود ۹ هزار دانشجو با حضور ۳۵۰ عضو هیات علمی در ۶ دانشکده علوم پایه، دامپزشکی، مدیریت و اقتصاد، ادبیات و علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه لرستان تحصیل می کنند.

معرفی دانشگاه لرستان

این مرکز آموزش عالی در سال 1356 به عنوان شاخه لرستان از دانشگاه جندی ‌شاپور اهواز (شهید چمران ) با پذیرش تعداد 100 دانشجو در چهار رشته تحصیلی فیزیک، شیمی ، ریاضی و زیست شناسی در مقطع کارشناسی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1358، شاخه لرستان از دانشگاه شهیدچمران اهواز جدا شد و تحت عنوان مجتمع آموزش عالی لرستان با چهار گروه آموزشی ریاضی ، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی فعالیت خود را تداوم بخشید.

در سال 1366 موافقت اصولی احداث دانشگاه لرستان مشتمل بر شش دانشکده و آموزشکده مستقل از مکان مجتمع آموزش عالی صادر شد . در سال 1367 طرح جامع بزرگ دانشگاه لرستان تدوین و به تصویب وزارت فرهنگ و آموزش عالی و سازمان برنامه و بودجه رسید و فعالیت اجرایی احداث دانشگاه در سال 1369 آغاز شد.

در سال 1372 عملاً و به طور رسمی از عنوان مجتمع به دانشگاه ارتقاء یافت. هیأت امنای این دانشگاه نیز در سال 1383 از هیأت امنای دانشگاه‌های منطقه غرب کشور جدا شده و بصورت مستقل فعالیت دارد. دوره اول هیات امنای این دانشگاه از سال 83 تا 88 بوده و دوره دوم از سال 89 تا کنون ادامه دارد. همچنین در سال 1390 هیئت ممیزه مستقل دانشگاه لرستان راه اندازی شده و شروع به فعالیت کرده است.

دانشگاه لرستان هم‌اکنون دارای شش دانشکده علوم پایه، فنی و مهندسی، ادبیات و علوم‌انسانی، مدیریت و اقتصاد، کشاورزی و دامپزشکی و 4 مرکز آموزش عالی در شهرستان های الشتر ، نورآباد، پلدختر و کوهدشت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.