خالق ” بارو بارو” به دیار حق شتافت

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه
حسین فرجی، پیشکسوت موسیقی لرستان و خالق ترانه ماندگار ” بارو بارو” سحرگاه امروز شنبه 29اردیبهشت‌ماه در سن 68 سالگی دارفانی را وداع گفت.
 عزت‌الله فرجی معروف به حسین فرجی، یکم بهمن‌ماه 1329 در خیابان 17 شهریور فعلی و محله‎ی پشت گرداب سنگی (سوم اسفند سابق) در شهر خرم‌آباد دیده به دنیا گشود.
برای اولین بار در سال 1343 توسط آقای شادابی به مرحوم همت‎علی سالم معرفی و آهنگ «دایه‌دایه» را در رادیو خرم‌آباد اجرا کرد.
فرجی در سال 50 و در حین تحصیل، با دختر استاد ریاحی آشنا شده و ازدواج کرد که حاصل این پیوند، یک پسر و یک دختر است. دخترایشان متولد سال 1351 و پسرشان هم که تنبورنواز است متولد سال 1361 می‌باشد.
بیشتر آثار ایشان تک‌آهنگ بود. در دهه‌ی 40 که اوج فعالیت‎هایشان محسوب می‌شد، نوارها ریلی بود. سال‌های 48 تا 51 آهنگ‌ها به شکل صفحه بود که در نهایت قابلیت ضبط دو آهنگ را داشت. اواسط دهه‌ی 50، بازار کاست رونق گرفت و 7 تا 8 آهنگ را در یک کاست منتشر کرد که معروف‌ترین‌شان «سُزه‌سُزه»، «پاپی‌سلیمانی»، «کرمی»، «شوِ سال» ، «شیپورچی»  و «کوش‎طلا» نام دارد. برخی هم مثل «ستاره»، «سنگ خارا»، «هی نار» و «گل شادی» آلبوم شدند و بسیاری از آهنگ‌های فارسی را هم به شکل غزل خواندند.آهنگ معروف «بارو بارو» هم متعلق به اینشان است.   97/2/29

حسین فرجی از خوانندگان نامدار لرستانی - یافته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.