جلوگیری از تغییر کاربری فضای سبز شهری خرم‌آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
فرماندار خرم‌آباد ضمن اشاره به نقش و تأثیرگذاری تشکل‌های مردم‌نهاد گفت: این تشکل‌ها امروز نقش مهمی در پیگیری مطالبات مردم و رفع مشکلات ایفا می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری یافته، “اسد عبداللهی” در نشست با نمایندگان تشکل‌های زیست‌محیطی خرم‌آباد گفت: در خصوص خانه امید بازنشستگان نظر ما این است که درمکانی احداث شود که تغییر کاربری فضای سبز صورت نگیرد و از طرفی هم دسترسی بازنشستگان به آن آسان باشد.
وی همچنین در این نشست قول مساعد داد نسبت به رفع مشکل راه دسترسی هتل پارک صخره‌ای هم تمام توان خود را به کار بگیرد.
فرماندار خرم‌آباد در پایان سخنان خود تأکید کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد نسبت به پیگیری مطالبات جامعه در همه زمینه‌ها تلاش کنند.
در این نشست همچنین برخی از فعالان زیست‌محیطی پیشنهادهایی در خصوص جانمایی مجدد خانه امید بازنشستگان ارائه کردند.
شایان‌ذکر است، پارک صخره‌ای و پارک معلم از معدود لکه‌های سبز به‌جا مانده از سال‌های دور است که به شدت درخطر تخریب، تغییر کاربری و تصرف قرار دارند و موجب حساسیت تشکل‌های مردم‌نهاد در سطح جامعه شهرستان خرم‌آباد گردیده ست.
محمدرضا پوریگانه از فعالان محیط‌زیست رئیس هیات مدیره انجمن طلایه‌داران طبیعت زاگرس به نمایندگی از انجمن‌های زیست‌محیطی خرم‌آباد سخنانی را مطرح کرد.
وی در ابتدا با اشاره به این مطلب که تشکل‌های زیست‌محیطی می‌توانستند با تجمع قانونی نسبت به پیگیری مطالبات خود اقدام کنند اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود و به‌منظور جلوگیری از بروز برخی تنش‌های احتمالی ترجیح دادند که مشکلات را با فرماندار خرم‌آباد در میان بگذارند اما لزوم حفظ فضای سبز و جلوگیری از تغییر کاربری‌ها و کارهای غیر کارشناسی حقوقی ست که مورد مطالبه و پیگیری نهایی واقع خواهد شد.
نماینده‌ی تشکل‌های حاضر در جلسه افزود: انتظار ما از فرماندار خرم‌آباد این است که نسبت به پیگیری مطالبات تشکل‌های مردم‌نهاد اقدامات و همکاری لازم را انجام دهند.
این فعال محیط‌زیست در ادامه با اشاره به موضوع احداث خانه امید بازنشستگان خرم‌آباد بیان کرد: تشکل‌های زیست‌محیطی با احداث خانه امید به عنوان حقوق مسلم شهروندی مخالف نیستند اما دغدغه اصلی آن‌ها احداث این مکان با تغییر کاربری فضای سبز است.
پوریگانه بیان کرد: خواسته ما این است که نسبت به جانمایی خانه امید بازنشستگان همه موارد لحاظ شود و اگر قرار است خانه‌ای ساخته شد تغییر کاربری در فضای سبز صورت نگیرد چراکه مکان‌های بهتر و حتی با حفظ کیفیت برتر به شکل اقتصادی در نقاط مختلف شهر وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع راه دسترسی هتل پارک صخره‌ای اشاره کرد و گفت: عدم رعایت ضوابط عرصه و عیان استاندارد واگذاری و تخصیص نابجای راه دسترسی به هتل پارک صخره‌ای که موجب ایجاد انحصار دسترسی به ملک وعدم تمکین منافع عام در پارک صخره‌ای شده است هم یکی از دغدغه‌ها و مطالبات تشکل‌های زیست‌محیطی است.
این فعال محیط‌زیست در پایان تأکید کرد: خواسته ما از فرماندار خرم‌آباد این است که نسبت به پیگیری دو موضوع بیان‌شده از طریق گفت‌وگو با استاندار همکاری لازم را انجام دهند .  96/4/20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.