جشن شکرگزاری برداشت گندم در خرم آباد برگزار شد

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه

جشن شکرگزاری برداشت گندم در خرم آباد برگزار شد

 آیین جشن شکرگزاری و آغاز برداشت محصول گندم در شهرستان خرم آباد روز چهارشنبه در مرکز جهادکشاورزی کمالوند این شهر برگزار شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این آیین اظهار داشت: 41هزارو 700هکتار این شهرستان زیر کشت گندم رفته و 12هزارو 31 بهره بردار در این شهرستان در کشت گندم فعالیت دارند.
عبدالرضا بازدار ادامه داد: سطح زیرکشت گندم مکانیزه در خرم آباد 31هزار هکتار بوده و پیش بینی می شود در سال زراعی امسال 87هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود.
وی گفت: استان لرستان در سه سال گذشته با عنایت دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی در تولید گندم پایدار بوده و در سال زراعی 96-97 در تولید این محصول به خودکفایی رسیده ایم.
بازدار بیان کرد: زمین های کشاورزی لرستان 783 هزار هکتار است که 185هزار هکتار آن آبی(23درصد) و 598 هزار هکتار دیگر به صورت دیم(77درصد) کشت می شوند.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب آب و اینکه تخصیص آب در بخش کشاورزی در استان کم بوده اما با این وجود میزان تولید گندم مثبت ارزیابی می شود گفت: در سال گذشته زراعی، 371هزارتن گندم در استان تولید شد.
رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان افزود: پیش بینی می شود 450 هزار تن گندم در سال زراعی جاری تولید شود و اکنون 65هزارتن از آن تامین شده است.
بازدار افزود: با توجه به منابع محدود مالی روند پرداخت طلب کشاورزان با تاخیر خواهد بود اما تلاش خواهیم کرد هرچه زودتر این طلب به حساب کشاورزان واریز شود.  97/4/6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.