فرزاد  کمالوند

فرزاد  کمالوند

فرزاد گمالوند(متولد ۵ مرداد ۱۳۵۴ در خرم‌آباد) جوانترین مربی تاریخ لیگ برتر است او از ۱۹ سالگی با مربیگری در جوانان پاس دوران مربیگری خود را آغاز کرده‌است. کمالوند هم اکنون مربی گسترش فولاد تبریز در لیگ برتر فوتبال ایران است. وی در اردیبهشت ۱۳۹۲ و در پی رویدادهای لیگ دسته اول ایران به پرداخت سیصد میلیون ریال جریمه نقدی و ۲ سال محرومیت از کلیه فعالیتهای مرتبط با فوتبال محکوم شد.

کمالوند بین سالهای ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰ همراه با عادل فردوسی‌پور زیر نظر اردشیر لارودی در روزنامه ابرار ورزشی روزنامه نگاری می‌کرد و یک ژورنالیست ورزشی بود. فراز مربیگری را نزد فیروز کریمی آموخت و به واسطه معرفی فیروز کریمی به تیمسار ملاحی مدیر عامل وقت باشگاه پاس در سن ۱۹ سالگی، هدایت تیم نوجوانان پاس را بر عهده گرفت. وی در طی پنج سال حضور در تیم پاس در هر سه رده نوجوانان ،جوانان وامید در باشگاههای تهران تیم پاس را قهرمان کرد وبا تیم امید پاس قهرمان کشور شد.وی بازیکنان زیادی مثل محمد نصرتی،وحید طالب لو،خسرو حیدری،میثم منیعی و…… را به فوتبال کشور معرفی کرد.کمالوند از سال ٨٠مربیگری را بعنوان دستیار در کنار فیروز کریمی در رده بزرگسالان أغاز کرد و موفق شد در دو سال پیاپی همراه تیم های ابو مسلم واستقلال أهواز به لیگ برتر صعود کند.

وی از سال ٨٣ بعنوان سرمربی دو سال پیاپی هدایت تیم برق تهران را برعهده داشت که در هر ٢ سال روز اخر از صعود به لیگ برترباز ماند. کمالوند در سال ٨۵ تیم تازه تاسیس شده شیرین فراز کرمانشاه را به لیگ برتر اورد.

کمالوند در فصل ۱۳۸۸-۱۳۸۷ سرمربیگری باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز را پذیرفت و با دست یابی به قهرمانی لیگ آزادگان با این تیم توانست با تکرار افتخاراتش برای خود این تیم را پس از ۸ سال انتظار راهی لیگ برتر فوتبال کند. کمالوند در ٣ فصل حضور در تراکتور نتایج درخشانی کسب کرد و در سال ٨٩ برای کسب سهمیه اسیایی انها یک امتیاز کم اورد . وی در سال ٩٠ به طرز عجیبی از این تیم کنار گذاشته شد وامیر قلعه نوعی جانشین وی شد. کمالوند در سال ٩٢ بار دیگر به تبریز برگشت ومربیگری تیم شهرداری را برعهده گرفت ودر انتهای فصل این تیم را نیز لیگ برتری کرد اما در نهایت با تصمیم فدراسیون فوتبال وآلبته حجه السلام علیپور که سالها با یکدیگر درگیری داشتند به اتهام تبانی ٢ سال محروم شد. کمالوند به همر اه مجید جهانپور، اکبر میثاقیان ،فرهاد کاظمی و فیروز کریمی به عنوان مربیان متخصص در آوردن تیم ها به لیگ برتر شناخته می‌شوند واز این حیث رکورد دار هستند.

کمالوند بعد از اتمام محرومیتش دوباره سکان هدایت یک تیم تبریزی و این بار گسترش فولاد تبریز را بر عهده گرفت

قهرمان نوجوان تهران قهرمان جوانان تهران نایب قهرمان امیدهای تهران قهرمان امیدهای کشور رده بزرگسالان: صعود به لیگ برتر ابومسلم. ٨٠-٧٩ (دستیار) صعود به لیگ برتر استقلال اهواز ٨٢-٨١ (دستیار) صعود به لیگ برتر شیرین فراز کرمانشاه ٨۶-٨۵ صعود به لیگ برتر تراکتور سازی تبریز ٨٨-٨٧ مقام پنجم لیگ برتر تراکتور سازی٩٠-٨٩ صعود به لیگ برتر شهرداری تبریز٩٢-

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.