مرکز مدرن رادیوتراپی باران به تملک دانشگاه علوم پزشکی لرستان درآمد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 3 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: مرکز مدرن رادیوتراپی باران در خرم‌آباد باهدف رفاه حال بیماران و کاهش هزینه‌های درمان و خدمات‌رسانی مطلوب به لرستانی‌ها خریداری شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، دکتر “کوروش ساکی” با اعلام این خبر افزود: در خصوص بیماران سرطانی چهار پزشک متخصص و فوق تخصص خون و انکولوژی کار درمان بیماران سرطانی را در استان انجام می‌دهند و یک نفر فوق تخصص انکولوژی در بروجرد مستقر است که بیماران حوزه بروجرد، دورود، ازنا و الیگودرز را پوشش می‌دهد.
وی ادامه داد: با توسعه بخش‌های بیمارستانی قصد داریم بخش‌های درمانی جهت کمک به بیماران سرطانی را نیز توسعه دهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه به‌منظور خدمات‌دهی مطلوب به بیماران و کاهش هزینه‌های درمانی بیماران سرطانی مرکز رادیوتراپی باران را در خرم‌آباد خریداری کردیم افزود: از دو سال گذشته بخش خصوصی با دریافت مجوز مرکز رادیوتراپی را با یک دستگاه راه‌اندازی نمود، اخیراً درخواست مجوز استقرار دستگاه دوم (شتاب‌دهنده) کرده که مخالفت کردیم چرا که به علت اینکه فشارهای مالی زیادی به مردم می‌آمد اجازه ندادیم صددرصد این عرصه به تملک بخش خصوصی درآید.
وی افزود: در واقع بخش خصوصی که هزینه‌های زیادی جهت راه‌اندازی کرده به ازای هر تومور که به‌طور متوسط 12 جلسه اشعه گذاری کند با دفترچه بیمه 6 میلیون تومان از بیمار دریافت می‌کند که با توجه به سطح درآمدی مردم و همچنین عدم تخفیف به بیماران محروم و کم درامد ‘فشارهای مالی زیادی به مردم تحمیل می‌شد که ما به‌عنوان خادم مردم وظیفه‌داریم در جهت ایجاد امکانات و کاهش هزینه‌ها به مردم عزیز خدمات‌رسانی نماییم.
ساکی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی که کردیم به این نتیجه رسیدیم که اگر صددرصد این مرکز را تملک کنیم هم به نفع مردم خواهد بود هم به نفع دانشگاه بنابراین موضوع را با کارشناسان مطرح نموده تا قیمت کارشناسی آن را اعلام کنند.
وی خاطر نشان کرد: همچنین با طرح موضوع در هیات امنای دانشگاه و موافقت همکاران در نهایت توافق کردیم با چانه‌زنی و کاهش هزینه خرید آن مبلغ 13 میلیارد تومان به بخش خصوصی پرداخت کنیم تا به تملک دانشگاه درآید.
ساکی با بیان اینکه جهت پرداخت مبلغ توافق شده منابع مالی نداشتیم و در این خصوص مشکل داشتیم اظهار کرد: با بانک ملی استان وارد مذاکره شدیم و طی جلساتی با مقدم مدی رامور شعب لرستان و طرح موضوع ضرورت ایجاد این مرکز برای خدمت‌رسانی به ببماران سرطانی سطح استان خوشبختانه ایشان با دید بازی که نسبت به توسعه استان دارند موافقت نمودند در جهت تامین اعتبار خرید مرکز رادیوتراپی با دانشگاه مشارکت نماید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به مساعدت و حمایت مدیر امور شعب بانک ملی استان از حوزه درمان استان تصریح کرد: انصافاً اقای مقدم دید بلندی نسبت به توسعه استان دارد و خیلی راغب است که برای استان قدمی بردارد ایشان که فردی بومی استان است در جلسه به‌خوبی مشکلات ما و سلامت استان را درک کرده و ایشان تقبل هزینه خرید این مرکز را قبول کرد تا به‌صورت اجاره به‌شرط تملیک ما را در خرید و تملک مرکز رادیوتراپی باران به‌صورت ویژه مساعدت نماید در این فرصت نهایت تشکر و قدردانی را از وی داریم.
ساکی همچنین گفت: این مرکز بسیار شیک و مدرن ساخته‌شده و ساختمان و همه تجهیزات آن را در قالب یک قرارداد خریداری کردیم و به احتمال زیاد مرکز را در دهه فجر افتتاح رسمی می‌کنیم.
وی در پایان در خصوص هزینه‌های درمانی آن گفت: ما با هدف کاهش هزینه مردم عزیز و بیماران و عدم سرگردانی آن‌ها در تهران اقدام به خرید و تملک این مرکز کردیم و قطعاً هم اکنون که مالکیت آن به دانشگاه رسیده هزینه‌های درمانی بیماران به‌مراتب پایین‌تر از هزینه‌هایی بوده که بخش خصوصی مطالبه می‌کرد و خوشحالیم که بیماران عزیز دیگر رفت‌وآمدی به خارج استان نخواهند داشت و به‌نوعی هزینه‌های گزاف درمانی در خارج استان به آن‌ها تحمیل نمی‌شود.
لازم به توضیح است که رادیوتراپی یکی از سه مرحله درمان بیماری سرطان است که در درمان سرطان 40 تا 50 درصد مؤثر بوده و نقش بسزایی در درمان این بیماری دارد. 95/11/9

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.