فسیل‌لرستان

زمان مطالعه این مطلب تنها: < 1 دقیقه

فسیل‌لرستان

فسیل‌لرستان ، قدمت این فسیل هفت میلیون سال است که شامل چندین گونه همچون اسب‌های سه انگشتی و چند گونه از غزال که در نوع خود بی‌نظیر هستند. دکتر حسن‌پور اظهار کرد: این فسیل‌ها مربوط به دوره پارینه سنگی هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: فسیل‌های کشف شده در استان هفت میلیون سال قدمت دارند و مربوط به دوره پارینه سنگی است.

 دکتر عطا حسن‌پور در حاشیه مراسم رونمایی و افتتاح مرکز نگهداری فسیل‌های هفت میلیون ساله دره دیمه نورآباد در محل قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این فسیل‌ها سال ۹۲ کشف شد و با کمک متخصصین زمین‌شناس کاوش کردند.

وی ادامه داد: این فسیل کشف شده  در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: قدمت این فسیل هفت میلیون سال است که شامل چندین گونه همچون اسب‌های سه انگشتی و چند گونه از غزال که در نوع خود بی‌نظیر هستند.

حسن پور عنوان کرد: نمونه این فسیل‌ها قبلا در منطقه مراغه قبل از انقلاب بدست آمده که البته از طریق کاوش شناسی نبوده است.

وی بیان کرد: فرق نمونه کشف شده در لرستان این است که از طریق کاوش‌های علمی و لایه‌نگاری شده بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: تاریخ گذاری این فسیل از طریق آزمایشات شیمیایی به طور دقیق تخمین زده شده است.

 

در این مراسم، از مرکز اختصاص یافته به موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی در قلعه فلک‌الافلاک بازدید و از مهر نگهبان طبیعت(محیط بان) رونمایی شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.