جنگل های بلوط خرم آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

10 درصد جنگل‌های ایران در لرستان قرار دارند - ایسنا

 

جنگل های بلوط خرم آباد

شهرستان خرم‌آباد دارای بیش از ۵۰۰ هزار هکتار مرتع است که بیش از ۴۰۰ هزار هکتار از آن مراتع جنگلی است.حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از مساحت استان لرستان پوشیده از جنگل است که این جنگل‌های حوزه رویشی زاگرس از با ارزش‌ترین ذخایر جنگلی جهان است. مهم‌ترین گونه گیاهی در جنگل‌های خرم آباد بلوط است که این درختان نقش فوق‌العاده اکولوژیستی دارند و منابع مهمی برای حفظ آب و خاک محسوب می‌شوند.

شهر خرم آباد به عنوان شهر بلوط ها معرفی شده است . از خرم آباد تا شهر چگنی و کوهدشت ،از خرم آباد تا پلدختر، از خرم آباد تا پل زال ، از خرم آباد تا                                                                                                                                         نمایی از جنگل های بلوط خرم آباد

سپید دشت ، از خرم آباد تا رازان ، از خرم آباد تا الشتر و از خرم آباد تا کاکا رضا جنگل های محشون از زیبایی افسانه ای و رویایی است.

این ثروت های خداوندی ، حیرت انگیز و زیبایی کم نظیر آنان بی بدیل است . امید واریم تمام شهروندان در حفظ و نگهداری از این ثروت های ملی عزمی راسخ و مسئولیت تاریخی خود را ایفا نماییم.
تغییر اقلیم و وجود پدیده گرد و غبار، افزایش درجه حرارت، تغییر بارش‌ها از برف به باران و عدم تعادل در پراکنش بارندگی‌ها موجب تشدید خشکسالی و نابودی بخشی از  جنگل های بلوط خرم آباد شده است. ۷۰ درصد علل بیماری خشکسالی تشخیص داده شده است.جنگل هشتاد پهلو،جنگل سفید کوه ،جنگل مخمل کوه ، جنگل منطقه نوژیان ، جنگل منطقه بیشه ،جنگل تاف ، جنگل رازان و جنگل مسیر آزاد راه خرم آباد-پل زال از مهم ترین جنگل های شهرستان خرم آباد هستند .

 

نمایی از جنگل های روستای نای انگیز از توابع شهرستان خرم آباد

 

 

 

 

 

 

 

جنگلهای نای انگیز

جنگلهای نای انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.