لاستیک سازی خرم آباد

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان علی هادی چگنی در نشست هماهنگی و بررسی مسائل کارخانه لاستیک سازی لرستان افزود: احداث این کارخانه از مصوبات سفر دکتر روحانی به لرستان است که عملیات اجرایی آن 21 خرداد امسال با حضور دکتر شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری آغاز شد.

وی ادامه داد: این طرح از مصوبات سفر هیات دولت به لرستان است که پس از ماهها تلاش و پیگیری مسوولان به ویژه استاندار لرستان به مرحله اجرا رسیده است.

معاون استاندار لرستان گفت: این طرح با ایجاد یک هزار و 344 فرصت شغلی مستقیم و همکاری 81 درصدی بخش خصوصی و 19 درصدی سازمان گسترش نوسازی اجرایی می شود.

وی اعتبار برآورد شده برای اجرای این طرح را حدود هفت هزار میلیارد ریال شامل 132 میلیون یورو اعتبار ارزی و دو هزار و 231 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ظرفیت تولید این کارخانه سالیانه 50 هزار تن لاستیک پیش بینی شده است.

استاندار لرستان گفت:

: حجم سرمایه‌گذاری کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد بیش از 800 میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه رسیدگی به مشکلات راه‌اندازی کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد، اظهار کرد: ظرفیت این طرح 50 هزار تن در سال است و توانایی اشتغالزایی بیش از 1000 نفر را دارد.

وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری این طرح بیش از 800 میلیارد تومان است و پیش‌بینی شده تا دهه فجر سال 97 به بهره‌برداری برسد.

استاندار لرستان تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته برای این طرح 199 میلیون یورو تسهیلات ارزی از طرف بانک صنعت و معدن مصوب شده است.

بازوند اضافه کرد: مشکلات قرارداد تامین و انتقال برق و قرارداد پشتیبان اتصال برق توسط برق باختر باید برطرف شود.

وی با تاکید بر لزوم حمایت همه دستگاه‌های ذیربط برای راه‌اندازی کارخانجات تولیدی و صنایع بزرگ در لرستان، شرکت شهرک‌های صنعتی برای تامین و واگذاری زمین، برق باختر را برای تامین و اتصال برق، شرکت آب منطقه‌ای برای تخصیص آب از کاکارضا و شرکت گاز برای انشعاب گاز را موظف به تامین احتیاجات و تاسیسات اولیه این کارخانه کرد.

کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد سال ۹۷ بهره‌برداری می‌شود

استاندار لرستان از بهره برداری کارخانه لاستیک سازی خرم آباد در ۲۲ بهمن سال ۹۷ خبر داد.

 هوشنگ بازوند عصر امروز در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه لاستیک سازی خرم آباد با اشاره به اینکه مدت ها بود که لرستان کارخانه بزرگی که بالای ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند نداشت، افزود: یکی از تقاضاهای ما از هیئت دولت در سال ۹۳ بحث توسعه زیرساخت های صنعتی بود که یکی از مصادیق این موضوع کارخانه لاستیک سازی بود.

وی با بیان اینکه ۴۴ هکتار از زمین این کارخانه دولتی بوده و ۱۶ هکتار نیز مربوط به مردم بوده که خریداری شده است، اظهار داشت: خریداری این ۱۶ هکتار زمین کار سختی بود و مردم به راحتی این زمین ها را واگذار نکردند.

استاندار لرستان با بیان اینکه نباید توقع داشت پروژه هزار و ۱۰۰ میلیاردی ظرف یک سال اجرا شود، تصریح کرد: در حوزه برق این کارخانه نیز وزارت نیرو اعلام کرده بود که باید برق مورد نیاز کارخانه های بزرگ از بخش خصوصی تامین شود و همین امر باعث شد تا حدود ۹ ماه زمان را صرف تغییر مصوبه دولت کنیم و برق مورد نیاز این واحد را از شرکت برق باختر تامین کنیم.

بازوند یادآور شد: با پیش بینی های صورت گرفته این کارخانه در بهمن ماه ۹۷ بهره برداری می شود.

محمد نادری نماینده شرکت لاستیک سازی خرم آباد نیز با اشاره به اینکه در مدت آغاز عملیات اجرایی کارخانه لاستیک سازی خرم آباد زیرساخت های آب، برق و گاز را احداث کرده ایم، اظهار داشت: با همکاری آب منطقه ای چند چاه برای تامین آب این کارخانه حفر شده بود اما این چاه ها دبی لازم را نداشتند و با نامه نگاری های صورت گرفته مقرر شد سالانه ۱.۴ میلیون مترمکعب آب از کاکارضا برای این پروژه تخصیص دهند.

وی با بیان اینکه برای تامین برق این کارخانه نیز با شرکت برق باختر قرارداد بسته ایم، تصریح کرد: همچنین در ابتدای کار ۴۴ هکتار زمین و پس از آن نیز ۱۶ هکتار زمین برای اجرای این پروژه خریداری شد.

نماینده شرکت لاستیک سازی خرم آباد با تاکید بر اینکه کار تسطیح زمین های این پروژه از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده است، افزود: همزمان با اجرای کار تسطیح زمین های این پروژه، سیل بند نیز احداث می شود.

نادری با اشاره به اینکه سرمایه گذاری این پروژه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است، گفت: تجهیزات این کارخانه نیز به تناسب و هم سو با پیشرفت پروژه خریداری می شود. 95/12/1 

تصویب خط انتقال آب برای شهرک صنعتی و کارخانه لاستیک‎سازی خرم آباد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: 12 میلیارد تومان برای خط انتقال آب شهرک صنعتی شماره 3 و کارخانه لاستیک‌سازی  خرم آباد نیاز است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر رضا میرزایی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانه لاستیک‌سازی لرستان، اظهار کرد: مطالعه فاز اول توسط مهندسین مشاور دز آب پایان یافته و مشاور گزارشات را برای بررسی و تصویب کمیته فنی تحویل کارفرما داده، زمان لازم جهت گزارشات حدود یک ماه یعنی مردادماه است.

وی افزود: فاز دو مطالعات هم که شامل تلفیق مطالعات و تهیه نقشه اجرایی و اسناد مناقصه است تا ابتدای مهرماه آماده است که مشاور در صورت تامین اعتبار اول مهرماه مناقصه برگزار و پس از انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی خط انتقال و ایستگاه پمپاژ آغاز می‎شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه زمان لازم جهت اجرای پروژه حدود 8 ماه طول می‎کشد، تصریح کرد: براساس مطالعات فاز یک، دبی انتقالی طرح یه شهرک صنعتی شماره 3، 80 لیتر در ثانیه است که 50 لیتر در ثانیه آب برای کارخانه لاستیک‌سازی و 30 لیتر در ثانیه آب برای سایر منابع شهرک است.

میرزایی اضافه کرد: خط انتقال به قط 300 میلی‎متر از جنس لوله‎های چدن داکتیل است که طول خط از تصفیه‎خانه شهر خرم‎آباد تا شهرک صنعتی معادل 17.5 کیلومتر است و از مسیر مسکن مهر و کنار دیواره محوطه دانشگاه آزاد و جاده ازنا عبور می‎کند.

وی بیان کرد: اختلاف ارتفاع پماژ از محل تصفیه‎خانه خرمآباد یعنی از محل آبگیری تا شهرک صنعتی شماره 3 حدود 190 متر بوده و همه طول مسیر پمپاژی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: هزینه پیش‎بینی شده برای اجرای طرح شامل احداث ایستگاه پمپاژ، خرید لوله و اتصالات و تملک مسیر حدود 12 میلیارد تومان برآورد شده که در صورت تامین اعتبار در طول 8 ماه یعنی تا پایان نیمه اول سال 97 قابل اجرا است.   96/5/1

یک زمین خالی دستاورد چهارساله دولت در خرم آباد

لاستیک‌سازی یکی از دو پروژه صنعتی بزرگی بود که رئیس‌جمهور به مردم یکی از بیکارترین استان‌های کشور قول داد و حالا یک زمین خالی دستاورد سفر نخست هیئت دولت است.

 امروز که ۴ سال از وعده دولت یازدهم به مردم لرستان برای احداث کارخانه لاستیک‌سازی می‌گذرد، مردم لرستان جز حرف‌ها و بازدیدهای نمایشی هیچ عملیات اجرایی در راستای محقق شدن این وعده ۴ ساله ندیده‌اند؛ طرحی که می‌رود تا به سرنوشت دیگر پروژه‌های صنعتی و عمرانی لرستان دچار شود.

پروژه‌های نیمه‌تمام لرستان که با گذشت چندین سال همچنان بهره‌برداری نشده‌اند، چشم مردم را از اجرایی نشدن پروژه لاستیک‌سازی نیز ترسانده است؛ پروژه‌ای که قرار بود ۳۶ ماهه بهره‌برداری شود همچنان آب و برق ندارد و از زمان کلنگ زنی جز خاک‌برداری زمین پروژه که آن‌هم پیشرفت چندانی ندارد، تقریباً هیچ اقدامی برای اجرایی شدن آن صورت نگرفته است.

۲۱ خرداد ماه ۹۳

لاستیک‌سازی وعده دولت یازدهم در نخستین سفر به لرستان

حسن روحانی در ۲۸ خردادماه سال ۹۳ به لرستان به‌عنوان پنجمین مقصد خود سفر کرد و در جریان سفر خود به این استان ۷۹ مصوبه را برای اجرایی شدن در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در نظر گرفت.

کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد یکی از پروژه‌هایی است که در سفر روحانی به لرستان مصوب شد.

حسن روحانی در روز اول سفر خود به لرستان در جمع مردم در ورزشگاه تختی شهر خرم‌آباد و در تشریح برنامه‌های دولت در لرستان اظهار داشت: برای اجرای دو طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت قول داده‌اند که در این استان کار را آغاز کنند و دولت هم با همه وجود حمایت خواهد کرد. کارخانه لاستیک خودرو و کارخانه سنگ‌بری مدرن این دو طرح است که هر دو را این وزارتخانه متقبل شده است.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز در تاریخ ۲ تیرماه ۹۳ طی نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان جزئیات مصوبات سفر روحانی به این استان را تشریح کرد و در سخنانی گفت: ساخت کارخانه لاستیک با ظرفیت ۲۰۰ هزار حلقه توسط شرکت ایدرو یکی از مصوبات سفر هیئت دولت بود، مکاتبه‌های ساخت این کارخانه انجام‌شده است اما هنوز مشخص نیست که مکان این کارخانه در کدام شهرستان باشد و ما هم هیچ اصراری بر مکان این کارخانه نداریم و مطیع نظر کارشناسی هستیم.

پس‌ازآن بررسی‌های کارشناسی برای مشخص شدن مکان احداث کارخانه لاستیک‌سازی صورت گرفت و محمد چگنی معاون برنامه‌ریزی وقت استانداری لرستان در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال ۹۳ اعلام کرد که ۲ مکان برای احداث این پروژه پیش‌بینی‌شده است و سرمایه‌گذار می‌تواند هر یک از این دو مکان را انتخاب کند، چگنی همچنین از آمادگی شهرک صنعتی شماره ۳ خرم‌آباد برای استقرار کارخانه لاستیک‌سازی خبر داد.

وی عنوان کرد: نخستین محلی که برای احداث این واحد صنعتی پیشنهاد شده یک قطعه زمین از محل منابع ملی در اطراف شهر خرم‌آباد است که هم به کمربندی خرم‌آباد نزدیک بوده و هم فاصله کمی با فرودگاه و پروژه راه‌آهن خرم‌آباد دارد.

وی بیان داشت: این زمین ۱۲۲ هکتار وسعت دارد و چون مسطح بوده هزینه‌های کمتری برای تسطیح این زمین نیاز است.

یکم اسفندماه ۹۵

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان با اشاره به گزینه دوم برای احداث کارخانه لاستیک سازی خرم آباد عنوان کرد: در این راستا یک قطعه زمین ۹۶ هکتاری برای احداث این پروژه پیشنهاد شده که استاندار لرستان نیز از این محل بازدید داشته اند.

چگنی همچنین از پیشنهاد اختصاص زمین برای احداث کارخانه لاستیک سازی در شهرک صنعتی شماره ۳ خرم آباد خبر داد و یادآور شد: در شهرک های صنعتی شماره یک و دو به مساحت مورد نیاز زمین نداریم ولی شهرک صنعتی شماره سه قابلیت احداث این کارخانه را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون در شهرک شماره ۳ واحد خرم آباد واحد صنعتی احداث نشده است ادامه داد: در این شهرک تنها دو مجوز واحد صنعتی صادر شده که هنوز عملیاتی نشده اند.

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان مساحت شهرک صنعتی شماره ۳ خرم آباد را حدود ۷۰ هکتار عنوان کرد و یادآور شد: نیاز ما برای احداث کارخانه لاستیک سازی ۵۰ هکتار است که می توان این میزان را در شهرک صنعتی شماره ۳ نیز تامین کرد.

چگنی با اشاره به رایزنی و گفتگو با سرمایه گذار پروژه افزود: هر کدام از زمین های پیشنهادی مزایایی دارند که سرمایه گذار می تواند نسبت به انتخاب هر کدام از این گزینه ها اقدام کند.

جلسات پیگیری احداث لاستیک سازی را هفتگی برگزار می کنیم

هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز از برگزاری جلسات هفتگی یا ۱۵ روزه برای تسریع در اجرای این طرح صنعتی خبر داد و گفت: ما این قول را می دهیم که در شش ماه دوم سال و با آغاز اجرای پروژه جلسات مربوط به این کارخانه لاستیک سازی را به صورت هفتگی یا ۱۵ روزه برگزار کنیم.

بازوند با تاکید بر حمایت ویژه از احداث کارخانه لاستیک سازی ادامه داد: به طور مستمر با برگزاری جلسات متعدد ضمن رصد روند کار موانع پیش روی احداث کارخانه را رفع خواهیم کرد.

این در حالی است که روند کند و لاک پشتی اجرای پروژه نشان دهنده این است که برگزاری جلسات منظم برای رفع موانع پیش روی احداث این واحد صنعتی در دستور کار نبوده است.

۱۹ اردیبهشت ماه ۹۶

کلنگ زنی پروژه یک سال پس از تصویب طرح

از اجرای این طرح تا تاریخ ۲۱ خرداد ۹۴ خبری نبود، یعنی یک سال کلنگ زنی و اجرای طرح به تعویق افتاد تا درنهایت با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور این پروژه در سال ۹۴ کلنگ زنی شود.

اینکه مسئولان لرستان در این یک سال برای پروژه لاستیک سازی خرم آباد چه کردند موضوعی است که تاکنون به آن پاسخی داده نشده است.

امیرعلی زهره نژاد مدیرعامل کارخانه در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت: متعاقب پیگیری استاندار و با عنایت به پی‌نوشت معاون اجرایی ریاست جمهوری مبنی بر برنامه‌ریزی لازم جهت اجرایی شدن و تحقق احداث کارخانه تایر خودرو، سازمان گسترش با پیگیری‌های مستمر نسبت به تعیین بخش خصوصی توانمند اقدام نموده که درنهایت با مشارکت این بخش، شرکت لاستیک نیک‌رو گسترش با شماره ۴۶۹۶۷۶ در اسفندماه ۱۳۹۳ تأسیس شد.

وی یادآور شد: این سازمان و شرکت فوق شناسایی، ‌مذاکرات و مکاتبات متعدد با شرکت‌های تأمین‌کننده تکنولوژی و تولیدکننده تجهیزات و همچنین تهیه برنامه زمان‌بندی در قالب گزارش مدون ارائه کرده و نهایتاً شهرک صنعتی شماره ۳ خرم‌آباد برای استقرار کارخانه در نظر گرفته‌شده است.

مدیرعامل کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد بابیان این‌که کارخانه لاستیک نیک‌رو گسترش خرم‌آباد در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار ساخته خواهد شد، اعلام کرد: این کارخانه در مدت‌زمان ۳۶ ماه احداث خواهد شد.

شهریورماه ۹۶

امروز ۳۹ ماه از تصویب طرح اجرای کارخانه لاستیک سازی خرم آباد و ۲۷ ماه از کلنگ زنی پروژه توسط معاون اجرایی وقت رئیس جمهوری می گذرد و پروژه ای که قرار بود در مدت زمان ۳۶ ماه بهره برداری شود؛ همچنان در مرحله خاک برداری و تامین زیرساخت های آب، برق و گاز است.

در چنین شرایطی مسئولان استان از افتتاح فاز یک پروژه لاستیک سازی خرم آباد در سال ۹۷ خبر می دهند تا لاستیک سازی نیز به جمع پروژه های تاریخی لرستان بپیوندد.

زیرساخت آب و برق پروژه هنوز تامین نشده است

در آخرین جلسه ای که با حضور استاندار در محل اجرای پروژه برگزار شد، نماینده شرکت لاستیک سازی خرم آباد از اجرای زیرساخت های پروژه خبر داد و گفت: در مدت آغاز عملیات اجرایی کارخانه لاستیک سازی خرم آباد زیرساخت های آب، برق و گاز را احداث کرده ایم، با همکاری آب منطقه ای چند چاه برای تامین آب این کارخانه حفر شده بود اما این چاه ها دبی لازم را نداشتند و با نامه نگاری های صورت گرفته مقرر شد سالانه ۱.۴ میلیون مترمکعب آب از کاکارضا برای این پروژه تخصیص دهند.

وی با بیان اینکه برای تامین برق این کارخانه نیز با شرکت برق باختر قرارداد بسته ایم، تصریح کرد: همچنین در ابتدای کار ۴۴ هکتار زمین و پس از آن نیز ۱۶ هکتار زمین برای اجرای این پروژه خریداری شد.

نماینده شرکت لاستیک سازی خرم آباد با تاکید بر اینکه کار تسطیح زمین های این پروژه از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده است، افزود: همزمان با اجرای کار تسطیح زمین های این پروژه، سیل بند نیز احداث می شود.

شهریورماه ۹۶

نادری با اشاره به اینکه سرمایه گذاری این پروژه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است، گفت: تجهیزات این کارخانه نیز به تناسب و هم سو با پیشرفت پروژه خریداری می شود.

این در حالیست که پروژه لاستیک سازی پیشرفت چشمگیری نداشته و همچنان در نقطه آغاز ایستاده است و خبری از خرید تجهیزات کارخانه و یا احداث ساختمان واحد تولیدی نیست. مسئولان استان نیز سخنی از روند پیگیری برای تامین زیرساخت برق این واحد صنعتی از طریق شرکت برق باختر و تامین آب مورد نیاز پروژه از محل رودخانه کاکارضا نمی کنند و همچنان در رویای احداث کارخانه ای بدون انجام هیچ اقدامی به سر می برند. استاندار لرستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان جز کلی گویی، از جزئیات روند احداث پروژه حرفی نمی زنند تا مردم مطلع شوند علت رکود پروژه ای که قرار بود برای بیش از ۱۰۰۰ لرستانی اشتغال ایجاد کند، چیست!

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان: پروژه لاستیک سازی خرم آباد روی ریل افتاده است!

محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اخیرا در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اذعان کرد که پروژه لاستیک سازی خرم آباد روی ریل افتاده است، این در حالی است که در بازدید میدانی  نه تنها پیشرفتی در روند پروژه دیده نمی شد بلکه عملیات اجرایی پروژه تعطیل بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و برنامه ریزی منابع انسانی استانداری لرستان نیز در نشست اطلاع رسانی برنامه های هفته دولت از پروژه لاستیک سازی خرم آباد به عنوان یکی از فعال ترین پروژه های استان یاد کرد و گفت: این پروژه با حجم سرمایه گذاری یک هزار و ۱۰۰ میلیارد و اشتغالزایی ۱۲۰۰ نفر در حال اجرا است.

مهرداد غضنفری یادآور شد: در این پروژه به صورت سه شیفته و فعالانه کار می شود!

شهریورماه ۹۶

استاندار لرستان: پروژه لاستیک سازی خیلی خوب کار می کند!

استاندار لرستان نیز در حاشیه نشست اطلاع رسانی برنامه های هفته دولت از پروژه های لاستیک سازی خرم آباد به عنوان یکی از بهترین اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر در لرستان نام برد و افزود: این پروژه خیلی خوب کار می کند و پروژه خیلی خوبی است.

این صحبت های مسئولان لرستان در حالی مطرح می شود که پروژه لاستیک سازی خرم آباد امروز هیچ تفاوتی با وضعیتی که در سال گذشته و در جریان بازدید جمعی از خبرنگاران مشاهده شد، ندارد.

همچنان لاستیک سازی خرم آباد هیچ شباهتی به یک پروژه فعال ندارد و تنها یک کوه و زمینی مشرف به کوه در محل احداث پروژه دیده می شود که هیچ عملیات اجرایی در آن صورت نگرفته است؛ لاستیک سازی خرم آباد در شهرک صنعتی شماره ۳ خرم آباد واقع شده است که حتی ساختمانی از شهرک صنعتی در این منطقه دیده نمی شود و تنها به مستقر کردن چند کانکس برای استقرار نگهبانان اکتفا شده است.

شهریورماه ۹۶

تناقض در صحبت های مسئولان لرستان و آنچه که در بازدید میدانی از پروژه دیده می شود، بیان گر این است که لاستیک سازی خرم آباد به سرنوشت دیگر پروژه های لرستان گرفتار شده است، جانمایی نامناسب پروژه در شهرک صنعتی که هیچ یک از زیرساخت های لازم را برای این پروژه ندارد، لاستیک سازی را ۴ سال عقب انداخته تا چرخ این پروژه برای مردم لرستان نچرخد.   96/6/14

207میلیون دلار اعتباربرای لاستیک سازی خرم آباد اعلام شد

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: 207 میلیون دلار اعتبار مسدودی در اردیبهشت ماه امسال برای طرح کارخانه لاستیک سازی خرم آباد اعلام شده است.

محمدرضا صفی خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح لاستیک سازی تا شهریورماه سال گذشته در حد یک جواز تاسیس و زمین نیمه تمام بود.
وی اظهار داشت: این طرح از بزرگترین طرح های صنعتی در لرستان پس از دوران انقلاب است که تا شهریور ماه سال گذشته مشکل زمین و زیرساخت های آب و برق آن برطرف نشده بود که با پیگیری های انجام شده، این زیر ساخت ها فراهم شده است.
وی تصریح کرد: از مجموع چهار طرح لاستیک سازی کشور در سال گذشته 2 طرح حمایت بانکی شدند که یکی از آنها لاستیک سازی خرم آباد بود.
صفی خانی با بیان اینکه ثبت سفارش های لازم برای این طرح انجام شده، گفت: لاستیک سازی خرم آباد سال 94 کلنگ زنی شد و قرار بود پس از 36 ماه بهره برداری شود که به دلیل فراهم نشدن زیرساخت ها و مشکلات اعتباری این امر محقق نشد.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری این طرح 11 هزار میلیارد ریال برآورد شده که با بهره برداری از آن یکهزار و 200 فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود.
وی تاکید کرد: عامل مهم شکل دهی طرح های اقتصادی زیرساخت است به نحوی که فراهم بودن زیرساخت و تسهیلات به معنای پیشرفت 70 درصدی طرح است.  97/3/20

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.