لاستیک‌سازی خرم آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

 لاستیک‌سازی خرم آباد

لاستیک‌سازی خرم آباد، مدیرکل سازمان صمت لرستان گفت:   بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از مصوبات دولت قبل در سال ۱۳۹۴ احداث یک واحد صنعتی با ظرفیت ۵۰ هزار تن انواع لاستیک‌های سبک و سنگین در سال، در شهرستان خرم‌آباد بود.

مدیرکل سازمان صمت لرستان گفت: با توجه به تحریم‌های اقتصادی و مشکلات پیش آمده در زمینه تأمین ارز مورد نیاز، فعلاً فاز اول شرکت لاستیک لرستان با ظرفیت ۶۰۰ هزار حلقه و سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون تومان اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که مصوبه به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران واگذار شد، این سازمان با مشارکت بخش خصوصی به صورت ۸۱ به ۱۹ نسبت به تأسیس شرکت جدیدی به نام شرکت نیکران لاستیک گسترش اقدام کردند و متعاقب اخذ جواز تأسیس از سازمان صمت لرستان جهت زمین در شهرک صنعتی شماره ۳ خرم‌آباد به مساحت ۶۰ هکتار اقدام کردند.

مدیرکل سازمان صمت لرستان بیان کرد: در نهایت در راستای تأمین منابع مالی نیز به عاملیت بانک صنعت و معدن از محل صندوق توسعه ملی ۱۹۷ میلیون دلار تسهیلات مصوب شد و در مرحله شرف عقد قرارداد و تأمین وسایق بودند که متأسفانه تحریم‌ها پیش آمد و موضوع تأمین ارز مورد نیازاین طرح منتفی شد.

جعفری افزود: در سال بعد قرارداد بین صندوق توسعه ملی و بانک صنعت و معدن بسته شد و تأمین منابع ارزی مورد نیاز پروژه که نقطه عطف آن است با مشکلاتی مواجه شد و در نهایت سرمایه‌گذاران این طرح و همکاران در سازمان گسترش تصمیم گرفتند تا زمان تأمین ارز مورد نیاز با آورده شخصی فعلاً فاز اول را راه‌اندازی کنند.

وی ادامه داد: فاز اول این طرح با ظرفیت ۶۰۰ هزار حلقه در سال که حجم سرمایه‌گذاری آن ۵۰۰ میلیارد تومان است، با آورده شخصی به‌علاوه ۱۷۰ میلیارد  تومان ریالی انجام می‌شود.

مدیرکل سازمان صمت لرستان تصریح کرد: در سفر اخیر رئیس بانک صنعت و معدن کشور به استان و پیگیری‌های استاندار قرار بر این شد که موضوع ۱۷۰ میلیارد تومان ریالی در اسرع وقت تشکیل پرونده و مراحل تصویب آن انجام شود که منجر به عقد قرارداد شده و عملیات اجرایی فاز اول لاستیک‌سازی خرم‌آباد اجرایی شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.