لاستیک سازی خرم آباد در انتظار رفع مشکلات ارزی

لاستیک سازی خرم آباد در انتظار رفع مشکلات ارزی

پروژه لاستیک‌سازی یکی از پروژه‌های استان لرستان است که با بهره‌برداری از آن هزار فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس در خرم‌آباد، یکی از معضلاتی که امروز دامن‌گیر جامعه شده است موضوع بیکاری جوانان است و این در حالی است که امروز کمتر خانواده‌ای وجود دارد که با این مشکل روبه‌رو نباشد.

در این راستا طبق سیاست‌های دولت برای ایجاد اشتغال فرصت‌هایی در اختیار سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فراهم‌شده است تا با استفاده از آن بتوانند با احداث کارخانه‌ها و صنایع فرصتی را برای ایجاد اشتغال جوانان فراهم کنند.

در لرستان نیز یکی از پروژه‌هایی که در این راستا موردتوجه قرار گرفته است، پروژه لاستیک‌سازی است که امروز زیرساخت‌های مربوط به آن در حال ایجاد است.

به گفته مسوولان در این پروژه هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام‌شده و در صورتی‌که تکمیل شود می‌تواند اثر خوبی بر روی ایجاد شغل برای جوانان لرستانی داشته باشد.

اما امروز مشکلاتی برای ایجاد زبر ساخته‌ها این پروژه وجود دارد که لازم است در جهت تسریع در روند اجرایی آن این مشکلات برطرف شود.

* آماده‌سازی ۹۰ درصدی زیرساخت‌های لاستیک‌سازی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، در خصوص این پروژه اظهار داشت: پرونده لاستیک‌سازی تکمیل و برای دریافت تسهیلات به بانک فرستاده‌ شده است.

محمدرضا صفی خانی افزود: در حال حاضر نیز بیش از ۹۰ درصد کار زیرساختی و آماده‌سازی آن انجام‌ شده است اما چند مشکل در این رابطه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود در ارتباط با این پروژه مشکل برق آن است که باید از منطقه کمالوند تا پروژه مشخص شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: این کار هزینه زیادی دارد و قراردادهای مرتبط با این موضوع نیز امضا شده است، برق باختر باید وارد کار شده و این مشکل را برطرف کند.

صفی خانی خاطرنشان کرد: مشکل تخصیص آب این پروژه نیز از آب کاکارضا تأمین‌ شده و قطعنامه آن نیز امضا شده است و امور آب نیز باید در تأمین آب این پروژه سریع‌تر اقدام کند.

وی گفت: در صورتی‌که این مشکلات برطرف شده و تسهیلات بانکی نیز تخصیص یابند، فاز نخست این کارخانه تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

*افزایش زنجیره تولید،لازمه ایجاد اشتغال پایدار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به اینکه در این پروژه 1200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی انجام‌شده، تصریح کرد: در این پروژه حداقل برای هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد می‌شود.

صفی خانی گفت: در حال حاضر نیز که روند اجرای این پروژه در حال انجام است بیش از هزار نفر شغل ایجاد شده است.

وی افزایش طول زنجیره تولید را لازمه ایجاد اشتغال پایدار دانست و تأکید کرد: معتقد هستیم هر چقدر زنجیره تولید افزایش یابد صنایع پایین‌دستی بیشتری شکل‌گرفته و در نتیجه اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که شغل‌هایی ایجاد کنیم که افراد با بازنشستگی از آن خارج شوند و لازمه این امر نیز افزایش طول زنجیره تولید است.

صفی خانی افزود: در این پروژه نیز سعی کرده‌ایم تا جایی که امکانات جوابگو باشد از تولیدات و ظرفیت استان در ساخت وسایل و تجهیزات این کارخانه استفاده کنیم اما برخی موارد نیازمند کارهای تخصصی است که باید در خارج  استان انجام شود.

* موانع موجود در پروژه لاستیک‌سازی برطرف شود

استاندار لرستان در خصوص پروژه لاستیک‌سازی اظهار داشت: پروژه لاستیک‌سازی یکی از محدود پروژه‌هایی است که مجوز آن برای سرمایه‌گذاری در جهت ایجاد اشتغال در دولت تدبیر داده شد.

سید موسی خادمی ادامه داد: مشکل بیکاری جوانان در لرستان یکی از مشکلاتی است که باید برطرف شود و پروژه لاستیک‌سازی می‌تواند در این راستا اقدام مناسبی باشد.

وی افزود: لازم است تا موانع موجود بر سر راه این صنعت رفع شود تا با بهره‌برداری از آن بخشی از مشکلات استان در خصوص ایجاد اشتغال برطرف شود.

استاندار لرستان گفت: در حال حاضر نیز مشکلات منابع ارزی این پروژه تا حدود زیادی برطرف شده است اما مشکلات و اختلاف‌نظرهایی با بانک دارد.

خادمی گفت: رفع این مشکلات از طرف بانک ملی و همچنین بانک صنعت، معدن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: با بهره‌برداری از پروژه لاستیک‌سازی و چند پروژه دیگر در استان حدود پنج هزار فرصت شغلی به‌ صورت مستقیم ایجاد می‌شود لذا باید برطرف کردن مشکلات این پروژه‌ها را در دستور کار قرار دهیم‌.   96/8/11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.