سد «مخمل‌کوه» اعتبار گرفت

سد «مخمل‌کوه» اعتبار گرفت

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: سد «مخمل‌کوه» از فریز وزارت نیرو خارج شد و ردیف اعتباری برای سال ۹۷ گرفت.

رضا میرزایی  در سخنانی بابیان اینکه آب مهم‌ترین زیرساخت توسعه همه بخش‌ها است اظهار داشت: به‌طورمعمول کشورهایی می‌توانند توسعه پیدا کنند که آب کافی در اختیار داشته باشند و بتوانند آن را مدیریت کنند.

نمایندگان باید به بحث آب اهمیت بیشتری بدهندبا رایزنی‌هایی شرکت آب منطقه‌ای و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خارج شدن پروژه سامانه انتقال آب «کاکا رضا» از فریز در اولویت قرار گرفت.

«مخملکوه» از فریز خارج شد

میرزایی بابیان اینکه این پروژه در رونق‌بخش کشاورزی و آب شرب استان تأثیر بسزایی خواهد داشت تصریح کرد: زمانی که لایحه بودجه تقدیم مجلس شد نمایندگان استان تلاش زیادی کردند و پنج پروژه بزرگ استان ازجمله سد «مخمل کوه» از فریز خارج شد و ردیف اعتباری برای سال ۹۷ گرفت.

وی ادامه داد: به‌طور تقریبی این پنج پروژه حدود ۲۹ میلیارد تومان از سازمان بودجه اعتبار گرفتند و از ابتدای سال اسناد آن‌ها از سوی مشاور در حال تهیه است و امیدواریم تا دو ماه آینده به پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی واگذار شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: سد «مخمل کوه» برای تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی بلندمدت شهرستان خرم‌آباد پیش‌بینی‌شده و در سال جاری حدود شش میلیارد تومان و برای شبکه آن نیز شش میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده و اسناد مناقصه آن در حال تهیه است و امیدواریم ظرف دو تا سه ماه آینده عملیات اجرایی آن شروع شود.

میرزایی گفت: این سد در حال حاضر ۶۰ میلیون مترمکعب تخصیص آب دارد که ۵۵ میلیون مترمکعب برای تأمین آب شرب خرم‌آباد و پنج میلیون مترمکعب دیگر نیز برای صنعت بلندمدت این شهر در نظر گرفته‌شده است97/3/28

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.