ایجاد پارک بازی مدرن در بام خرم‌آباد

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه

ایجاد پارک بازی مدرن در بام خرم‌آباد

استاندار لرستان از ایجاد پارک بازی در بام خرم‌آباد خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در بازدید از بام برای جانمایی پارک بازی اظهار کرد: بام خرم‌آباد یک استعداد و پتانسیل مهم برای شهر محسوب می‌شود که کارهای خوبی در آن انجام شده است.
وی با بیان اینکه می‌توانیم اقدامات بهتری نیز در این مکان انجام دهیم، افزود: هزینه‌های زیادی در این مکان شده اما نتوانسته‌ایم آورده‌ای برای جامعه داشته باشیم.

خادمی بیان کرد: باید بهره‌برداری‌های لازم را با ایجاد فعالیت‌های جذاب از این مکان ببریم و به اقتصاد نیز کمک کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد: در همین راستا مشاور، طرح کلی ایجاد پارک بازی با حفظ و رعایت بحث‌های محیط زیستی و منابع طبیعی در نظر گرفته و قرار است پروژه‌ای جذاب، گردشگرپذیر و درآمدزا ایجاد شود.

وی با بیان اینکه گزارش این طرح آماده شده و این هفته‌ اعلام می‌شود، اضافه کرد: مطابق با کار مشاور و بر اساس طرح پیشنهادی وی فراخوان سرمایه گذاری داده می‌شود و حمایت‌های خود را از آن خواهیم داشت.

خادمی با اشاره به ایجاد پارک بازی در بام خرم‌آباد بیان کرد: بیشتر تمرکز کار روی ایجاد شهربازی مدرن در این منطقه است و منابع هم پیش‌بینی و معین شده‌اند که به دنبال پیدا کردن نقطه مناسب برای ایجاد آن هستیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه در چند روز آینده برای این پروژه به جمع‌بندی خواهیم رسید، گفت: بین ۷ تا ۸ میلیارد تومان هزینه برای این طرح نیاز است که بیش از ۵۰ درصد آن تامین شده و مشکلی در این رابطه نخواهیم داشت؛ تنها باید زمین مناسب آن را پیدا کنیم.

وی به باغ وحش کاسیت نیز اشاره کرد و افزود: این طرح بدون مطالعه انجام شده است، در این رابطه باید بررسی بیشتری صورت پذیرد و تصمیم بگیریم که وجود آن چقدر ضرورت دارد چراکه باید مقوله بهداشت و تغذیه این حیوانات تامین شود و اگر این موارد رعایت نشوند نمی‌توان به صرف داشتن باغ وحش جان این موجودات را به خطر انداخت.

خادمی اظهار کرد: سعی می‌کنیم که باغ وحش نیز در طرح پارک بازی گنجانده شود اما نیاز به بررسی بیشتری دارد.

استاندار لرستان در مورد ساختمان امید نیز بیان کرد: قرار بود از محل فروش ساختمان قدیمی استانداری و سایر املاک دولت درون شهر این بنا ساخته شود که متاسفانه تنها یک سوم اعتبار مورد نیاز تامین شده و باید به فکر مابقی آن باشیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ میلیارد تومان دیگر پول برای تکمیل ساختمان نیاز است، گفت: هم اکنون مشکل تامین اعتبار داریم و رقم مورد نیاز نیز بالا است؛ بخش زمان‌بر ساختمان به اتمام رسیده و تنها هزینه‌بر آن مانده که در صورت تامین منابع مورد نیاز آن پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.   97/6/10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.