بام لرستان

زمان مطالعه این مطلب تنها: 2 دقیقه
استاندار لرستان گفت: بام خرم‌آباد به‌عنوان یکی از پتانسیل‌های ویژه این دیار به شمار می‌رود.
به گزارش ، روابط عمومی استانداری لرستان دکتر موسی خادمی امروز در جلسه تهیه طرح تفصیلی و اجرایی بام خرم‌آباد، بیان کرد: بام خرم‌آباد به‌عنوان یکی از پتانسیل‌های ویژه این دیار به شمار رفته و درختکاری در سطح وسیعی از اراضی آن اقدام مناسبی بوده و به زیبایی و توسعه محیط‌زیست شهر خرم‌آباد کمک کرده است.
وی ادامه داد: لرستان جز استان‌هایی است که پوشش جنگلی بسیار مناسبی داشته و احداث بام لرستان باید بتواند شرایط را برای زیبایی، توسعه و بهبود وضعیت شهر خرم‌آباد مهیا کند.
استاندار لرستان در ادامه با اشاره به لزوم افزایش سطح درختکاری در بام خرم‌آباد، افزود: معتقدیم که باید درختکاری در این مجموعه افزایش‌یافته و در کنار آن به دنبال توسعه زیرساخت‌ها و امکانات باشیم.
خادمی عنوان کرد: بام خرم‌آباد، باید مکانی باشد که پیوندش با شهر حفظ‌شده و بتوان با ترکیب قلعه فلک‌الافلاک، رودخانه خرم رود و بام شرایط را برای معرفی ظرفیت‌های این دیار مهیا کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه عوامل نگه‌دارنده‌ای در بام شهر برای شهروندان و گردشگران وجود ندارد، افزود: باید زیرساخت‌های لازم را در این مجموعه ایجاد کنیم، چراکه در صورت نبود امکانات مردم رغبت لازم را برای مراجعه به بام ندارند.
استاندار لرستان اظهار داشت: نگه‌داری و کاشت درختان در بام به‌تنهایی نمی‌تواند چاره‌ساز باشد و هدف باید تعریف کردن کاربری‌های جدید با در نظر گرفتن پیوست‌های مختلف باشد.
خادمی بیان کرد: توسعه درختکاری در بام باید ادامه یافته و درختان مثمر نیز در این مجموعه کاشته شوند.
وی عنوان کرد: بام شهر باید بر اقتصاد مردم تأثیرگذار بوده، برای شهر تولید درآمد کرده، شرایط را برای لذت بردن مردم مهیا کند و به‌عنوان یک منطقه بسیار مستعد زیست‌محیطی باشد.
استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اینکه بام خرم‌آباد باید به مقصد گردشگران تبدیل شود، افزود: باید از ایده‌های مختلف در جهت حفظ و نگهداری بام استفاده کرده و با ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز زمینه را برای تبدیل آن به مقصد گردشگران مهیا کنیم.
خادمی گفت: بام خرم‌آباد استعداد بالاتری داشته و حتماً باید کاربری‌های جدید و پیشنهاد‌های تازه‌ای برای سرمایه‌گذاری بدون هرگونه لطمه واردکردن در آن تعریف شود.
وی عنوان کرد: باید با سرعت بیشتری طرح تفصیلی و اجرایی بام تهیه شود چراکه تعیین تکلیف بام لرستان جز مطالبات مردمی است و درختکاری به تنها نمی‌تواند کمکی به توسعه شهر کرده و ایجاد زیرساخت‌های جذب‌کننده از مهم‌ترین اهداف برای این مجموعه به شمار می‌رود.   96/10/20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تشخیص ربات نبودن *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

ما برای بهتر ارائه دادن خدمات به شما بازدیدکننده محترم از کوکی مرورگر استفاده می کنیم.